Mit szóltok hozzá, hogy a zöld mozgalom már ott tart, hogy az embereket haláluk után ne temessük el, hanem komposztként újrahasznosítsuk?
"Új, még nem túl elterjedt, de néhány helyen már elérhető megoldás az ilyen szövegkörnyezetben nagyon furcsán hangzó komposztálás. Ilyenkor az elhunytat egy speciális koporsóba teszik, és lucerna, fűrészpor, szalma és faforgács keverékével borítják be. Ezt 30 napra lezárják, a mikrobák pedig elkezdik lebontani a testet. A 30 nap alatt a holttest nagyjából lebomlik, az őt körülvevő anyagokkal együtt tápanyagban gazdag „földdé” válik. Ezután a komposztált anyagot a rokonok visszakaphatják, vagy hagyhatják, hogy a komposztálást végző vállalat felhasználja egy arra kijelölt földterületen."
22, emocionális súlya negatív, true, de csak mert a nyugati ember nagoyn eltávolodott a természet törvényeitől. Keleten sokkal normálisabban kezelik, és ugyan niylvánvalóan ott is szomorú dolog egy szerettünk elvesztése, sokkal kevésbé teher a dolog.
És már hogyne lenne motiváló? Nagyjából minden felfedezés ami az étel előállítására, a betegségek visszaszorítására, a környezetünk hőmérsékletének szabályzására, életminőségünk javítására történt, mind azt célozta meg, hogy ne haljunk meg, minél tovább éljünk. ha belegondolsz, még a te bizalmad a tudományban is - a halál kiküszöbölésének felfedezése - is a haláltól való félelem által van motiválva.
18:08: a második bekezdésben igazad van.
Egyébként viszont pokolba a természet törvényeivel. Azok is csak önmagukban, önmagukért léteznek, mert ilyenné formálta őket az evolúció. Nem tartom tilosnak, sőt szükségesnek látom, hogy szembeszálljunk velük - természetesen a tudomány által. Hogy a nyugati ember nagyon eltávolodott tőlük? Ez mondjuk elég közhelyes, de ha igen, csak helyeselni tudom. Keleten nem tudom, hogy kezelik a dolgot, Japán és Dél-Korea sem tűnik egy természetközeli társadalomnak. Szerintem ott inkább az elfojtás erős. India - na az más eset, beledobálják a hullákat a Gangeszba, és mellettük fürdenek, fogat mosnak, ésatöbbi... Ez talán természetközeli, de elég gusztustalan.
24, nézd, ha a tudomány tudja helyettesíteni a természet törvényeit, akkor hajrá.
De egyelőre úgy tűnik baromira nem megy.
Csak két példa:
A Yellow Stone nemzeti park területéről anno kilőtték az összes farkast, merthát veszélyesek a kirándulókra. Felszaporodtak a szarvasok és a rágcsálók és jelentősen megindult a talaj erőziója a folyók mentén, így a folyómenti ökoszisztéma is puszutlásnak indult, beleértve a fákat, az ahhoz tartozó madarakat stb...
Nyilván vadászok próbálták rendbentartani a területet, de kevés sikerrel.
Végül visszatelepítették a farkasokat. Mivel a folyók nyíltabb területek, így a szarvasok nem mertek többé ott legelészni, ezért leszoktak a folyómenti területek lezabálásáról. A növények visszavették a folyók mentét, újra megjelentek a fák és a talaj eróziója is megszűnt.
Mindezt azért, mert eltüntették a ragadozót és mesterségesen próbálták működtetni a rendszert.
A másik:
Asszem az 1960as években Kína egy erőteljes mezőgazdasági fejlődést tűzött ki célul. Mivel a verebek és rigók elég sok kárt okoztak a termésben, mert lezabálták a magokat, így hadat üzentek nekik. Azt hiszem még fizettek is a kilőtt madártetemekért, de a fészkeket is leverték, összetörték a tojásokat, stb.
1-2 év alatt lényegében felszámolták a veréb és rigó populációt.
és egy bitang nagy sáskajárás elvitte a termés jelentős részét és milliók éheztek.
Ugyanis a madarak tartották kordában a rovarokat. Madarak nélkül a végtelenségig tudtak szaporodni a rovarok és így le tudták zabálni a termést sokkal kártékonyab bmódon mint azt a madarak valaha is tehették volna.
Végül Kína külföldről vásárolt madarakat, hogy visszatelepítse őket.
De lehetne beszélni a tengeri tápláléklánc szétbarmolásáról is... Most azt nem tudom pontosan hogy van, de ott is a tápláléklánc tetejét sikerült megnyírbálnunk így az alattuk lévők felszaporodása okoz óriási károkat. De ennek msot nemtom a konkrétumait. Egy Attenborough filmben volt, asszem a One Life on our Planetben.
Szóval elég szaurl állunk azzal, hogy a tudomány helyettesítse a természet törvényeit:D
27, ja, kicsit elkalandoztam, pedig valójában összefügg.
Az étel amit eszel mesterségesen lett létrehozva. Igen, a marhahús marhából van, a sajt tehéntejből stb, de a módszer ahogy ezeket az állatokat tenyésztik, tartják, etetik, termelik, az távol ál. a természetestől.
És kóstolj meg egy LIDL hűtőpultos csomagolt szárazkolbászt és egy hentesnél kapható, lehetőleg tanyasi, parasztkolbászt. Ég és föld.
De az íz az egy dolog. De láthatóan rengeteg betegség jelent meg az embernél ami 100 éve még sehol sem volt. Ennek része az, hogy az élelmiszer amit eszünk egy szar.
Kimutatott tény, hogy a cosmagolóanyagokban lévő ftanátok az elmúlt fél évszázadban 40%-al csökkentették a spermiumok számát, és egyébként a pénisz méretét is:D
Beteggé tesz az élet amit élünk. A tudomány nem jutott el arra a pontra, hogy reprodukálja amit a természet ad, szóval naggggyon messze van még az, hogy kontrollálja is, vagy teremtsen. Az meg hogy felülműlja, az gyakorlatilag scifi. Vag yfantasy. De nagoyn messze áll a valóságtól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!