Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a zöld mozgalom már ott tart, hogy az embereket haláluk után ne temessük el, hanem komposztként újrahasznosítsuk?

Figyelt kérdés

"Új, még nem túl elterjedt, de néhány helyen már elérhető megoldás az ilyen szövegkörnyezetben nagyon furcsán hangzó komposztálás. Ilyenkor az elhunytat egy speciális koporsóba teszik, és lucerna, fűrészpor, szalma és faforgács keverékével borítják be. Ezt 30 napra lezárják, a mikrobák pedig elkezdik lebontani a testet. A 30 nap alatt a holttest nagyjából lebomlik, az őt körülvevő anyagokkal együtt tápanyagban gazdag „földdé” válik. Ezután a komposztált anyagot a rokonok visszakaphatják, vagy hagyhatják, hogy a komposztálást végző vállalat felhasználja egy arra kijelölt földterületen."


[link]


2022. nov. 1. 21:32
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Úgy látom, a libsik nem járnak a temetőbe Mindenszentekkor.
2022. nov. 1. 21:57
 12/28 anonim ***** válasza:
97%

Mi ebben az új?

A koporsós temetésnél pont ez történik. Maximum a temetők földjét pár évszázadig nem használják másra. De előbb-utóbb igen.

2022. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%

Nem annyira új dolog ez, 10-15 éve is voltak már, akik így temetkeztek. Szerintem egyébként nem rossz ötlet, csak idehaza a jogi szabályozás elég bonyolult ezen a téren.

De attól, hogy valaki így temetkezik, síremléket állítani még lehet. Most is sok olyan sír van, amiben nincs senki.

2022. nov. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok sem sötétzöld, sem liberális, de ezzel most konkrétan nem tudom mi a bajod. Szerintem te sem tudod, csak jöttél egyet kötözködni. Lehet ilyen temetés után is méltóan emlékezni a szeretteinkre és lehet egy hagyományos temetés után is elhanyagolni a sírt, nem ezen múlik. Egyébként rendszeresen járok temetőbe és nem csak ilyenkor, ha már itt tartunk, a sírt az év többi részében is illene gondozni.
2022. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező


1. temetőbe nem mindenszentekkor, hanem halottak napján szokás járni. Az más kérdés, hogy mindenszentek munkaszüneti nap, halottak napja meg nem, így az ember a munkaszüneti napon oldja meg.


2. Ez az eljárás nem azt jelenti, hogy az elhunytnak nincs sírja. Miért ne lenne? Nem kell ahhoz semmit sem odatemetni, hogy állíts valakinek egy emléket. Azoknak is van fejfája, akinek a hamavait szétszórták, ahogy sok olyannak is, akinek a környéken sincsenek a maradványai ilyen-olyan okokból.

A sírt nem a holtnak állítjuk, hanem az élőnek.

2022. nov. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Alex Fly ***** válasza:
71%
Őszintén? Ha megmurdelek,akkor felőlem azt csinálnak a holttestemmel, amit akarnak -engem már nem tud érdekelni.
2022. nov. 2. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
75%
Ez hasonló, mint ha valakinek a szerveit a halála után megkapja másvalaki. Az is újrahasznosítás. Mi a probléma ezzel?
2022. nov. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Kevés kevésbé istentelen dolgot lehet tenni, mint visszaadni a teremtett világnak azt, amit kaptál.

Lássuk be, a modern ember nagoyn istentelen körülmények között él. Tabu a halál - ami az élet természetes velejárója -, tabu a végtermék - kimutatott tény, hogy a tökéletesen záró pelenkák miatt tolódott ki a gyerekek szobatisztaságának időpontja. Sokan pánikolnak, ha olyan vízbe kellene belemenniük amiben nem látják a lábukat (azaz természetes víz). Felégetjük, kivágjuk, levadásszuk és megmérgezzük Isten teremtményeit, teljes ökoszisztémákat kiírtva ezzel. Kizsigereljük és halottá tesszük a földet és a vizet.


Szóval kérdem én: hol számít az istentelennek, ha életet adó termékeny földet csinálsz a porhüvelyből?

Ráadásul keresztény kultúrkörben a halott testnek nincs semmi kultusza, csak a léleknek. Ha még valmai ógörög vagy egyiptomi istenhitről lenne szó, ahol a test fontos szerepet játszik a lélek körforgásában.. de itt ilyesmiről nins szó. Akkor meg?

2022. nov. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
08:49: részemről remélem, már közel az idő, hogy a halál nem lesz az élet természetes velejárója, mert hiszek a tudomány fejlődésében. Egyébként egyetértek veled.
2022. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

20, én nem várom azt az időt. Az ember nem alkalmas az öröklétre, főleg nem addig, amíg maga körül képtelen fenntartható környezetet alkotni. És minden jel arra utal, hogy ebbe a fenntarthatlan rendszerbe bele is fog bukni.

A halál - amennyiben nem erőszakos - nem rossz, gonosz dolog. Sőt, tulajdonképpen nagyonis motiváló tényező. Ha nincs halál, az élet is veszít az értékéből.

2022. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!