Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az Önkormányzatok miért nem...

Az Önkormányzatok miért nem támogatják, hogy az emberek komposztáljanak? Miért erőltetik a kerti égetést?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 25. 09:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nálunk nem az égetést erőltetik, hanem kötelezően van szemétszállítás.

Akkor is teljes díjat fizetsz, ha nem teszed ki a kukát.


Így aki nem """elég értelmes""", az kidobja a komposztálható hulladékot.

2018. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Aztán a legtöbb önkormányzat miből támogassa mikor alig van pénzük? Sokuk csak vegetál, önmagát alig tudja fenntartani, örül, ha a számláit be tudja fizetni, nem, hogy bárkit támogatni tudjon.
2018. ápr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
# 2 Nem anyagi támogatásra gondoltam. Sokszor még magát az ötletét is elvetik annak, hogy a lakosságot megpróbálják komposztálásra ösztönözni. Nálunk éppen tegnap volt testületi ülés, és mikor valaki bedobta ezt a komposztálás témát (amit a képviselők jó ötletnek tartottak), az idióta maradi polgármester mondta azt, hogy drága dolog, és semmi értelme. Tehát meg sem akarja próbálni, hogy egy tájékoztató ill. ösztönző jellegű szórólapot küldjenek minden háztartásba (megjegyzem minden egyéb ökörséggel állandóan szórólapoznak). Persze nem is csoda, ő is minden héten éget a kertjében, még jó hogy védi... Pedig egy komposztálót saját kezűleg különösebb költség nélkül is lehet csinálni, és csak előnyei vannak, szemben az állandó égetéssel, aminek szinte csak hátrányai. Nem mondom, van olyan kerti hulladék, amitől csak égetés útján lehet megszabadulni, de az annyira csekély, hogy ha csak azt égetnék el, szinte sosem lennének telefüstölve a települések.
2018. ápr. 25. 10:15
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (budapesti külső kerület) támogatják, osztottak ingyen egész használható komposztládát, annyi hogy részt kellett venni egy 10 perces oktatáson, és vezetni kellene komposztálási naplót.


De miért is kellene ehhez segítség? Párezer forintért vett leselejtezett raklapokból azóta csináltunk sokkal nagyobb komposztáló ládát, most azt használjuk.

2018. ápr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Te önkormányzatokat írtál, nem a lakóhelyed önkormányzatát. Te úgy írtad ki a kérdést, hogy országosan minden önkormányzat miért nem támogatja a komposztálást.

Arról mi nem tehetünk, hogy a polgármestered nem támogatja.

Az ilyet meg el kell felejteni, hogy kiszórólapozod és akkor egyből mindenki elkezd majd komposztálni. Ennyivel nem tudod ösztönözni az embereket, nem fognak elkezdeni komposztálni. Ott ahogy előttem is írták úgy tudnád, hogyha osztasz ki minden házhoz komposztáló ládákat + majd folyamatosan járkál valaki, hogy tényleg komposztálnak-e.

2018. ápr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Páromék KIS! falujában osztottak komposztáló edényt, mégis sokan égetnek. Hajnalban. Amikor a legnagyobb a páratartalom. Természetsen. De páromék szülei meg már akkor komposztáltak, amikor még nem is volt kiosztva az önkormányzati láda. Csináltak maguknak.

Szóval hiába támogatják, az emberek fejében is rendet kéne tenni.

2018. ápr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

Ahogyan #5 is válaszolta, ne általánosíts, mert úgy nem igaz a kérdésed!


A mi önkormányzatunk és a környékbeli településeké is már 10 éve osztott először ingyenes komposzttárolókat. Minden héten elszállítják a külön, megfelelően kirakott zöldhulladékot, ha túl sok. Mert amennyi a kertben keletkezik, annyit senki nem tudna komposztálni.


Az égetést kifejezetten korlátozzák, csak meghatározott napokon van rá lehetőség és az is csak megfelelő időjárási viszonyok között.


Az önkormányzat anyagi helyzete ami a leginkább befolyásolja, hogy maga az önkormányzat mennyiben támogatja ezt.

Ha szerinted nem helyes és nálatok tényleg az égetés az általános, akkor fordulj az önkormányzathoz kezdeményezéssel, hogy korlátozzák az égetés lehetőségét rendelettel, pl. először heti 1 napban, ha megszokták az emberek akkor 2 hetente 1 napra, utána havonta 1 napra szűkítve. 1-2 éves átm,enet szükséges, különben lázadás lesz és bukik a terv. Idő kell ahhoz, hogy az emberek megszokják.


Azonban mindenképpen kell mellé valami olyan helyet biztosítani önkormányzati területen, ahová kivihetik a túl sok vagy nem komposztálható zöldhulladékokat, ha nem lehet elégetni. Pl. ősszel a sok levelet, ilyenkor a nedves, lemetszett gallyakat, rendkívül sok füvet, gazt. Nem mindenki akar komposztálni és nem is kötelezhető rá. Vagy engedni kell elégetni neki a kerti hulladékát vagy kell legyen hely, ahová akár biciklivel kiviheti és szabályosan lerakhatja.

Az ott komposztálódik és el lehet vinni később a talajjavításra pl. az önkormányzati területekre.

2018. ápr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

3 helyen éltem eddig életemben (mind kistelepülés) sajnos mindháromban ez az égetéspárti hozzáállás volt a jellemző. Ebből indultam ki. Szóval, ha az általánosításom bárkit sért (amiért elnézést kérek, nem kellett volna) , akkor képzelje a kérdésembe az önkormányzatok elé az "egyes" szót.

Határozottan jó olvasni, hogy sok helyen nem ilyen a helyzet, mint itt, de sajnos ettől még nálunk nem fog változni semmi. A település rosszul áll anyagilag, pedig egyébként egy szép hely, aminek lehetnének kiaknázható lehetőségei, ami bevételi forrás lehetne a falu számára, de a falu vezetése kész idiótákból áll fel. Soha semmit nem fejlesztenek itt, nem pályáznak, csak visszafelé fejlődés van. Nincsen még csatornázás, pedig állítólag 15 éve ígérgetik, erre fogják, hogy nincsenek rendes utak, járdák stb. Itt a polgármester nagyon gáz (és újraválasztják mindig, mert a fél falu rokon), bárki dob be valamilyen ötletet, ő az első, aki azzal jön, hogy az miért nem jó ötlet miért nem lehet megvalósítani. Mint ahogy tegnap is történt a komposztálás témával. Hiába ül össze a képviselő testület, és szavaznának meg bármi jót, ha ő rossz ötletnek tartja, akkor el van döntve, hogy nem, és kész. Szeretnénk elköltözni innen, de a maradi faluvezetés miatt , ami miatt a település teljesen le van pukkanva, nagyon nehéz itt házat eladni.

Na de elkanyarodtam a témától, ami még mindig a komposztálás. Egy ilyen polgármestert mivel lehetne meggyőzni? A kerti égetés betiltatható teljesen? Vagy legalább úgy, hogy mondjuk csak tavasszal, és ősszel 1-1 hónapig legyen megengedett? Akkor talán akik nem tudnak mit kezdeni a zöldhulladékkal, elkezdenék a komposztálást, nem? Habár, van itt rendelet, hogy mikor lehet égetni, rengeteg a szabályszegés, sosem lehet tudni, hogy a nyitva hagyott ablakon mikor ömlik befelé a füst valakitől. És ha ez még nem lenne elég, rengetegen visszaélnek a rendelet adta lehetőséggel, és a zöldhulladékba szépen mindenféle szemetet belekevernek, és elégetnek. (rongyokat, bútorlapokat, műanyag hulladékot, vagy akár gumit is). Pedig Pest megyei település vagyunk, nem is túl messze BP-től, nincsenek romák, és mégis ilyen rossz a helyzet.

2018. ápr. 25. 10:49
 9/18 anonim ***** válasza:
Kérdező! Az önkormányzatokat emberek irányítják. Az emberek sokfélék, van buta és okos. Ezért egyes önkormányzatok az égetést preferálják, mások a komposztálást. Ha nem értettél valamit félre, te az elsőben élsz.
2018. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Ahol én lakom (kistelepülés), ott kifejezetten szabályozva van az égetés. A téli és a nyári hónapokban tilos, csak tavasszal és ősszel lehet, akkor is meghatározott napokon és időpontokban.
2018. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!