Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az Önkormányzatok miért nem...

Az Önkormányzatok miért nem támogatják, hogy az emberek komposztáljanak? Miért erőltetik a kerti égetést?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 25. 09:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
# 9 Igen, sajnos nálunk a polgármester a főhülye, szó szerint. A képviselők kb. fele felvilágosultabb, újító szellemű ember, de úgy tűnik ez ide mégis kevés. :(
2018. ápr. 25. 10:59
 12/18 A kérdező kommentje:
# 10 Elvileg nálunk is szabályozva van, minden szerdán reggel 8-től, este 7-ig lehet. Ez úgy néz ki kora tavasztól kora őszig, hogy reggel már sokszor 5-kor dől be az ablakon a füst, és este még 9-kor is biztosan van valaki, aki kimegy a nagy halmot meggyújtani, valamiféle olajjal jól belocsolva, hogy még gyomorforgatóbb, és elviselhetetlenebb legyen a füst. így éjjel sincs szellőztetés még 40 fokban sem. Aztán vannak azok az emberek, főként idősek, akik bármilyen napon égetnek, hiszen úgysem büntetik, rendelet ide-vagy oda. Ezért gondolom azt, hogy itt, az ilyen lakosság miatt, csak a teljes tiltás, a szabályszegők bírságolása, és a komposztálás erőltetése lenne célravezető. Csak ugye hogyan lehetne ezt elérni?
2018. ápr. 25. 11:05
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez simán emberi hozzáállás. Nem kellett szórólap, komposztáló, semmi. 50 éve is mamáméknál, eldugott helyen, 2-3 ásónyi mélységű gödör. Bele a zöld hulladék. A természet rendezte és mehetett vissza a növényeknek tápanyagnak.
2018. ápr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Miért kéne ösztönözni a komposztálást? Én komposztálni akarok, tehát komposztálok. Ehhez nem kell nekem sem komposztáló láda, sem önkormányzati szórólap.

Erőltetik a kerti égetést? Nálunk elvileg tilos. Évente egyszer egy őszi vagy kora tavaszi este el szoktam égetni azt, amit komposztálni nemigen lehet, de a kukába sok lenne. Ehhez képest az idióta harmadik szomszéd rendszeresen hétvégén déltájban, jó időben nedves leveleket éget, ami ugye alig ég, ellenben beteríti az egész utcát a szagával. Bizonyos jelekből arra következtetünk, hogy hibbant ember, a kutyája is agresszivitásra van nevelve, úgyhogy inkább nem is szólunk. Ki tudja, mit művelne, ha bekattanna.

2018. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Deszkahulladékból 0 forint költséggel is bárki készíthet komposztálót, amire ha nem dob az ember húst, nincs komoly szaga. Ettől senkit nem tántorítanak el szerintem.

Másrészt viszont van olyan növényi hulladék, amit nem lehet komposztálni, vagy csak kis hatásfokkal. Azt tényleg jobb vagy elégetni, vagy a zöldhulladék gyűjtéskor kirakni.

2018. ápr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

# 14 A kérdésedet meg is válaszoltad azzal, hogy leírtad mit csinál a hülye szomszédod. Neked van eszed, neki nincs. Hát épp ezért kellene valami, ami ösztönzőleg hat a megszokásból égetőkre.


#15 Pontosan erre gondoltam én is. Költség nélkül bele lehet fogni a komposztálásba, és mindenkinek jó. Kevesebb füst, több biotrágya, és nincs egészségkárosító hatás. Csak valahogy meg kellene ezt promózni, hogy az idősek is kedvet kapjanak hozzá. Habár itt láttam már tizenéves gyereket is vasvillával kotorni a tűzben... Nekem az mindig meglepő, hogy ez egy Pest megyei település, mégis olyan ostoba maradi emberek lakják, mintha valami 3. világbeli helyen lennénk. Kb. olyanok, mint az igazi falusi taplók az Irigy hónaljmirigy régi műsoraiban. :D

2018. ápr. 25. 12:38
 17/18 anonim ***** válasza:

Kirakhatná a kukába is.

De ha csak annyi esze lenne, hogy nem vizesen égetné el, hanem mikor már megszáradt, hűvösebb időben, este, amikor már nem akarnak kiülni az emberek és nem szellőztetnek, nincs ruha kiteregetve, már nem lenne gond.

Szóval itt nem az a gond, hogy nem komposztál, hanem, hogy az égetést ostobán csinálja (de egyébként is ostoba, úgyhogy csöppet sem csodálkozunk).


De hallottam olyat is, hogy a hátsó (!) szomszéd, akinek a háza 20-30 méterre volt a hátsó kerítéstől, cirkuszolt azon, hogy valaki a saját kertjében hátul komposztálót akart csinálni. Merthogy az büdös lesz! Az illető a békesség kedvéért inkább nem komposztál. (Én mondjuk tettem volna valami átlátszatlan dolgot a drótkerítésre és mögötte megcsináltam volna a komposztálót.)

Sajnos ostoba emberek ellen nincs orvosság.

2018. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Akkor a képviselő tesületed egy nagy marha. Nem, nem a polgármester a főnök, a képviselő testület a polgármester főnöke. Nem az van, amit a polgármester akar, hanem amit a képviselő testület akar. Ez itt a gond, hogy mindent ráhagynak.

Meg ahogy írtam ezt kötelező tétellel nem fogod tudni megoldani. Ezt úgy tudnád, hogy szemlélet módot változtatsz az emberekben. Az meg a legnehezebb feladat. Úgy tudnád, hogyha szószerint naponta végigmenne valaki és állandóan ellenőrizné tényleg komposztálnak-e, stb. Erre meg úgyse lesz ember.

2018. ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!