Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik ha nem megy a...

Mi történik ha nem megy a terminál és nincs más lehetőség? (Feltételezés)

Figyelt kérdés

Múltkor úgy jár egy barátom, hogy étteremben vacsorázott, ahol ki volt írva a kártyás fizetés lehetősége, de a végén derült ki, hogy nem megy a terminál. Mikor mondta, hogy nincs pénze, hirtelen mégis működni kezdett.

Igazából nem ez ami érdekel, hanem a következő.

Mi van, ha bemegyek egy étterembe, ahol elfogadják a kártyát, és nem tájékoztatnak, hogy a terminál nem működik?

Tegyük fel, hogy már túl vagyok az étkezésen, és akkor közlik, hogy nem megy a terminál. Nálam nincs pénz, okostelefonom nincs így utalni sem tudok.

Nekem szándékomban áll fizetni, ott a pénzzel teli kártya kezemben, de ők az általuk ígért fizetési módot nem tudják nyújtani nekem.

Ez esetben mi történik? Ott kell maradnom takarítani? Rendőrt hívnak, akkor az 10-15 ezerért fog eljárást indítani, vagy benyeli az étterem?

Járt már így valaki?



júl. 29. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez egy vis maior, amiről te nem tehetsz, állítsanak ki egy számlát, adják meg a bankszámlaszámukat, és utólag utald el, rendőrnek semmi keresnivalója.
júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%
Étteremben nem, de a Sparban már jártam így. El kellett sétálnom a közeli atmhez kp-ért.
júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!