Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Saját udvar, ingatlan kamerás...

Saját udvar, ingatlan kamerás megfigyelése - Mi történik, ha a szomszédnak nem tetszik?

Figyelt kérdés

Leszögezném, ez egy teljesen feltételes helyzet. Még nem raktam fel semmilyen kamerát, csak szeretnék tisztában lenni a joggal.


Mindenki mást állít.


De nézzük is, mik az általános szabályok.


1) Közterületet venni kamerával nem szabad.

2) Szomszédot venni főként nem, még nagyobb "bűn". Mert ott már személyiségi jogokat sértünk és a többi.

3) Sok helyen a kitakarást írják, mint megoldás. Tehát a kamera (nem mind támogatja) rendszerében kitakarod a szomszédot és közterületet és mindenki boldog.

4) Na de van olyan ügyvéd aki azt állítja a weblapján, hogy ez nem állja meg majd a helyét, mert bármikor kitörölheted a maszkot és készíthetsz felvételeket a szomszédról. Gyakorlatilag nem tudod bizonyítani, hogy te nem vetted fel.


Tegyük fel én mindent megteszek, hogy elkerüljem a gondokat. Kitakarással, forgatással, maszkolással "bevédem" kedves szomszédom.


NA DE A FŐ KÉRDÉS!


Mi van akkor, ha a szomszédnak mégsem tetszik a dolog? Be tud engem perelni rögvest, anélkül, hogy nem is szól?


Van esélyem nekem simán leszedni, vagy már csak a bírósági papírt fogom kapni, hogy perbe fogtak és több millió forintot kockáztatok?


Próbáltam persze utána nézni, már hosszú órákat böngésztem a dolgot.

- Az ügyvédi oldalak össze-vissza riogatnak, milliókkal dobálóznak. Ha te akármilyen kamerát raksz és 1 pixelen a közterület látszik, mész a családoddal a Gulag-ba!

- A hírportálokon viszont konkrét eseteket hoznak le. Ahol meg csak annyiról írnak, hogy felszólították a kamera tulajdonost, hogy fejezze be ezt a magatartást. (szerelje le a kamerát pl.)



Tehát ismét leszögezném: NEM akarom háborút a szomszéddal. NEM akarom a szomszédot venni. Mindössze a saját tulajdonom szeretném biztonságban tudni, ha lehetséges. De tudjuk milyen néhány ember - nem szeretnék milliós pert a nyakamba, mert ők meg csak a potya pénzt látják a dologban.



júl. 9. 22:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
17%

Aha nem lehet közterületet kamerazni 😃 akkor jelentsenek gyorsan az összes ilyen oldalt


[link]


És én lettem lepontozva... Még magánteruleteket is vesz sok webcam... Különben nem értem mit kell ezt túlagyalni, ha a szomszéd szól, fogod és leveszed

júl. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

11) Én értelek. Nem én találtam ki, ezt írja a NAIH oldal is. S ez a kérdés, ez a lényeg. Muszáj szólnia a kamerás embernek (nekem), vagy viheti azonnal perre a dolgot?


"Miért rugózok ezen? Mi a különbség???" kérdezheted okkal.


Egyszerű. Felszerelsz egy kamerát. Nem szólsz. Én kiszúrom és zavar. De nem csak zavar, én egy velejéig romlott féreg vagyok. Lefotózom, független szakértőt hívok, jegyzőkönyvezzük. Beperellek a bizonyítékokkal és azt állítom, hogy az 5-tagú családomnak személyiségi jogainkat megsértetted. (Igen, ilyen hülye a törvény.)


Itt már milliós összegről van szó az 5 ember miatt. S úgy, hogy nem is volt esélyed. S itt még csak én perellek, de szólok a szomszédoknak is, ők is fogjanak perbe.


De nem állítom, hogy ez így működik!


Az ilyen jellegű durva sztorit két ügyvéd oldalán olvastam. De tényleges hírt vagy esetet ahol ilyen durva dolgok történtek volna, nem találtam. Ezért vagyok meglőve. Most az egész csak egy ilyen "ügyvédi nedves álom", vagy tényleg akasztásra viszik a kamerás embert?

júl. 9. 23:51
 13/17 anonim ***** válasza:
Szól a jegyzőnek, kimennek és megnézik.
júl. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 bazaltkaroly ***** válasza:

Ha nem lát be a szomszédhoz, akkor rendben lesz. Jogod van felszerelni kamerát a saját területed megfigyelésére. Ha nagyon zsörtölődő a szomszéd, akkor lehet próbálkozik majd, de ha betartod a szabályokat, akkor nem fog sokra menni. Esetleg, ha olyan helyre rakod, ahol a szomszéd területére is ráláthatna, akkor olyat vegyél, ami nem irányítható, így nem tudják azt mondani, hogy sunyiban odanéztél vele.

Azonban ha jóban vagy a szomszéddal, és nem akarsz háborúzni vele, akkor előtte menj át hozzá, és mond meg neki, hogy fel akarsz tenni egy kamerát betörésvédelem miatt, és hogy zavarja-e. Illetve azt is megbeszélhetitek, hogy merre nézzen a kamera, hogy őt biztos ne aggassza a dolog. Így biztosan nem lesz vita.

Egyébként vannak, akiket egyáltalán nem zavar, ismerek egy embert, akinek a szomszédja külön megkérte, hogy az ő kapujára is lásson rá a kamera, mert örül, hogy van egy kis védelem.

júl. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%

"Mi van akkor, ha a szomszédnak mégsem tetszik a dolog? Be tud engem perelni rögvest, anélkül, hogy nem is szól?"


A leírás alapján azt gondolom ez elméleti kérdés, tehát nem valós problémán alapul. Ha ettől aggódsz, akkor udvariasan lehet beszélni a szomszéddal első körben. Nyugodjon meg, törekszel arra, hogy nem fog átlátni, esetleg érvelsz azzal, hogy biztonsági oka van, az ő (mint szomszéd) érdeke is, hogy legyen kamera, ha meg megvan, akkor meg esetleg megmutatsz neki egy kamera képet, hogy nem látszik rajta. Normális szomszéddal ezt meg lehet beszélni.

Amúgy nem gondolnám, hogy csakúgy perelnek. Először mindenképp szólnak, ha valami nem tetszik. Meg ahogy írod, utána felszólítás jön.

júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván be tud perelni, mert ehhez nem kötelező előzetesen értesíteni az alperest.

Másfél év múlva kapsz egy értesítést tárgyalásról. Akkor beviszel egy felvételt, amit a kérdéses kamera vett fel, és amin nem látszódik a szomszéd telke, ez alapján ejtik a vádat. Akkor megkéred a bírót, hogy az utazási költségedet meg a ráfordított időd árát ítélje meg neked a szomszéd pénztárcájából. És hazamész. A szomszéd meg fizeti a tárgyalást, az ügyvédjét, meg téged.

Nekem is van egyébként 4 kamerám, és egyiken sem látszódik a szomszéd telke, úgy vannak fordítva. A ház előtti terület látszódik az egyiken (ahol az autóval szoktam állni), de azzal meg senki nem foglalkozik. Ha mégis feljelent valaki, akkor legrosszabb esetben el kell fordítanom a kamerát.

A rendőrök főleg nem foglalkoznak vele, baleset és betörés esetén körülnéznek, és elkérik a közterület adott részét figyelő kamerák felvételét. Megköszönik, és örülnek, hogy van valami a kezükben, ami hozzájárulhat az ügyük lezárásához. Több ismerősömtől is kértek már el utcát mutató felvételt.

júl. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 bazaltkaroly ***** válasza:
#17 Egyébként ez tényleg így van. Azt hinné az ember, hogy rendőrök nem szeretik a kamerákat, de pont ellenkezőleg. Tőlem is kértek már el felvételt, amikor lopás történt az utcában.
júl. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!