Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szomszéd tehet feljelentést,...

Szomszéd tehet feljelentést, mert hangosak a gyerekek? Ovis korúak. Sokat vagyunk kint nyáron.

Figyelt kérdés

júl. 2. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Ha éjszaka nem zajongtok akkor nincs csendhéborítás.
júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Feljelenteni mindenkit IS fel lehet, nagyjából mindenért IS. De ezért lecsukni nem fognak tuti. Max kapsz a jegyzőtől egy levelet, hogy legyetek halkabbak.

A szomszédodnak meg nem kívánok rosszat, csak hogy épüljön mellette óvoda. :)

júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha valóban tényleg hangosak a gyerekeid, és nem a szomszéd túlérzékeny, akkor meg is lehetne nevelni őket. Erre nem gondoltál még? Vagy a tömegközlekedésen se szólsz rájuk? Sajnos sokszor tapasztalom, hogy a környezet sínyli meg a nagy "szaporodási játékot".
júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Persze tehet.
júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3: Húú, de sok a 2 gyerek!
júl. 2. 14:25
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Egy szóval sem írtam, hogy 2 gyerek sok lenne. A szaporodási játékon (de írhattam volna szaporodási cirkuszt is, ami ebben az országban folyik) azt értettem, hogy sok ember felelőtlenül szaporodik, aztán megnevelni már nem hajlandó, vagy nem tudja stb., végül a társadalom szenved vele valamilyen formában. Ezeket időben meg lehetne fogni, de sok ember kis istenként tekinti a saját porontyát és még rászólni sem mer, mert majd "megharagszik" rá, nem lehet rászólni, büntetni, csak simizni a kis buksiját ha a "szoba közepére is sz@rik" (ezt képletesen értettem).
júl. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Tehet feljelentést és megkeserítheti az életedet.

Elég sok olyan sztorit lehet olvasni, hogy a hangoskodó gyerekek szüleire "ráküldték" a gyermekvédelmet.

júl. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen. Csendháborítás miatt.
júl. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Justinianus ***** válasza:
17%

"Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát zavarja, szabálysértést követ el."

A hangoskodó gyerek, a harangszó, meg a kutyaugatás nemigen fog indokolatlan zajokozásnak számítani.

"a hangoskodó gyerekek szüleire "ráküldték" a gyermekvédelmet." És aztán megdicsérték a szülőket, hogy kint játszanak a gyerekek, nem pedig (alighanem ebből több van) a sötét szobában nyomják a mobiltelefonon 6-8 évesen függőként a játékokat?

júl. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

De, a cél nélküli üvöltözés, sikítozás az udvaron indokolatlan.


Amúgy miért nem szólsz a gyerekekre, hogy vagy normálisan játszotok vagy bejöttök? Miért kell elveszteni a kontrollt és üvölteni?

Szerintem amikor te meg én voltunk gyerekek, nem azt mondom, hogy néma csendben homokoztunk, de nem volt ez az őrjöngés, ami mostanában megy az udvarokon meg a játszótereken.

júl. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!