Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakásvásárlási illeték csökken...

Lakásvásárlási illeték csökkentésével kapcsolatban tapasztalatok? Érdemes kérni, ha konkrét jogi indokom nincs rá?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy a 4%-os illeték csökkentését lehet kérni a NAV-nál, esetleg annak törlesztését.


Mennyire jellemző, hogy ezt engedélyezik törvényben nem szereplő indoklással? Több helyről olvastam, hogy érdemes “bepróbálkozni”. Ebben vannak negatív vagy pozitív tapasztalatotok?



Pl. ha arra hivatkozok, hogy 35 év alatti vagyok, 15 millió forint alatti ingatlanra jogosult lennék a csökkentett illetékre, de ilyen, lakhatásra alkalmas ingatlan a munkahelyem közelében nincs.


Tudom, teljesen bulshit indok, ilyet tudok találni 1001-et, a kérdés az, hogy van értelme ügyvéddel próbálkozni ez ügyben, vagy nincs?



jún. 29. 09:51
 1/3 anonim válasza:
nem
jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem
jún. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Adó- és köztartozást jogszabály szerint kizárólag rászorultság alapján lehet méltányosságból elengedni. Még akkor sem mindig!


Tehát ha az adó megfizetése a megélhetésed súlyosan veszélyeztetné! Nálad fennáll ilyen úgy, hogy tudtál venni egy ingatlant? Mert ha igen, akkor minek veszel ingatlant - tenné fel a kérdést a NAV...


Részletfizetést bármikor kérhetsz. Eleve az illetéktörvény is biztosít ilyen szempontból lehetőséget. Viszont lehet a NAV-nál is próbálkozni, nem kizárt, hogy szerencséd lesz.


A méltányossági elengedést inkább felejtsd el, kért rá részletfizetést.


Itt találod hozzá a különböző kérelmeket ->

[link]

jún. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!