Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan utaljam lakásvásárlás...

Hogyan utaljam lakásvásárlás után az illetéket a NAV-nak?

Figyelt kérdés

05.21-én megkaptam a tárhelyemre a határozatot az illetékről (lakásvásárlás után).

35 év alatti, első lakástulajdonos vagyok, kértem a 12 havi lebontást, amit engedélyeztek is.


"Az első részletet a fizetési meghagyás átvételétől számított második hónap 20-áig a 10032000-01070044 számú, NAV Illetékek bevételi számlára kell befizetni, a legegyszerűbben átutalással..."


Tehát akkor csak július 20-ig kell utalnom? Vagy hogy van számolva az a bizonyos második hónap?


Valamint a szöveg további részén leírják, hogy a közlönyben tüntessem fel az adóazonosító számom, de nem egészen világos nekem, hogy az utalásnál ki a kedvezményezett. NAV Illetékek bevételi számla? Vagy csak nemes egyszerűséggel NAV?


A válaszokat előre is köszönöm!



#lakásvásárlás #NAV Illeték #Illeték utalása
jún. 3. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:
74%
Igen, július 20-ig kell átutald az elsőt, a kedvezményezett neve mindegy, mindkét megoldás jó, amit írsz.
jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
jún. 3. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!