Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért ilyen idióták a Norvég...

Miért ilyen idióták a Norvég törvények?

Figyelt kérdés

Kiküldetésben vagyok Norvégiában pár napig. Azt már hallottam, hogy itt korlátozások vannak az alkohol vásárlásra, meg esténként üzletben már nem árusítanak alkoholt. Mégis meglepődtem azon, ami tegnap történt velem.


Munka után elmentem egy nagyobb szupermarketbe vásárolni. Nézelődés közben betettem a kosaramba egy darab dobozos sört is és még tovább nézelődtem, majd beálltam a kasszához a sorba. Mikor sorra kerültem a pénztáros elvette a sört és félretette, hogy ezt nem vehetem meg.


Én csodálkoztam, hogy miért nem, erre közölte, hogy 8 után nem adhatnak el alkoholt és már 8:02 van, így a sör marad ott. :)))))


Nem idióták ezek, most komolyan? 8 előtt még beteheted a sört a kosaradba, de ha hosszabb a sor a pénztárnál, és átcsúszol 8.00 utánra, már nem veheted meg? Ennek mégis mi értelme?



jún. 27. 08:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

Ha tudnád, hogy milyen komoly alkohol problémák voltak az északi országokban

- ahol az év felében alig van világos - komoly korlátozások és extrém adók bevezetése előtt, akkor lehet kicsit jobban megértenéd, miért volt ezekre szükség.

Ami pedig a törvény betartását illeti, egyrészt a nyugati mentalitás nem a törvények megkerülésére épül, másrészt könnyen lehet, hogy a pénztárgép nem is engedné a tranzakciót 8 után.

jún. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Seila ***** válasza:
65%
Aki alkoholista az persze hogy ilyenen vergődik...
jún. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
Fú kérdező, ha ez ekkora baj, meg ne tudd, hogy korlátozzák az alkoholt Svédországban:)
jún. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem értelek kérdező? Az a bajod, hogy létezik egy ilyen törvény, vagy az, hogy betartják? Az ellen nem lehet kifogásod hogy betartják a törvényt, nálunk is elkérik sokszor a fiataloktól az igazolványt a nemzeti dohányboltban, vagy a boltban a kasszánál, és ahogy írták, valószínű a pénztárgép se húzza be 8 után a piát. A törvény idiótaságáról már lehetne vitatkozni, főleg hogy ezek az északi népek hogy ekéznek bennünket állandóan hogy mennyire elmaradottak vagyunk minden téren hozzájuk képest, pedig pont az ilyen törvényeik bizonyítják, hogy a saját államuk se tekint olyan felnőttként rájuk, akik bármikor önálló döntést hozhat akár egy olyan egyszerű dologban, hogy délelőtt megvehetem-e a sörömet az esti meccshez. Vagy a 8 előtti alkoholista a jó alkoholista, a 8 utáni meg a rossz? Azért is furcsa számunkra ez a törvény, mert a szociban nálunk is volt hasonló, és jól tudjuk, akkor a hatalom mindenben is bábáskodni akart felettünk. Ennek is ilyen feelingje van, de gondolom az össznemzeti alkoholizmusukkal szerettek volna valamit kezdeni. Bár szerintem ez úgy ahogy van kontraproduktív, mivel ez arra ösztönzi az alkoholistákat hogy spájzoljanak, és ha otthon a polcon karnyújtásnyira hegyekben áll állandóan a pia, akkor ez tutira nem visszatartó.
jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 árokpart ***** válasza:
28%
Na kérdező látod megkaptad a magadét. Ez az új "nyugat" és a "liberális" válaszolók akik az ésszerűtlenséget pártolják. Gondolom a kedves válaszolók mindig minden ésszerűtlenséget betartanak, holott a demokrácia alapszabálya az, hogy amivel másnak nem ártok azt szabad. Hála Istennek Magyarországon még ez létezik.
jún. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
69%
Ez egy konzervatív intézkedés amivel gondod van.
jún. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
47%

Nem biztos, hogy hülyeség, lehet, hogy ott működik.


Itthon is vannak "hülye" törvények:

Magyaroszágon bizonyos településeken pl. tilos közterületen inni: [link]


Ne is beszéljünk még a zéró toleranciáról, megiszol egy kis forró bort télen és emiatt nem vezethetsz autót, amíg az alkohol ki nem megy belőled teljesen. Felháborító!

júl. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
34%

#17

Most megleptél, mert eddig azt hittem mindenhol a közterületen tilos a szesz. Én ezt nem tartom ciki törvénynek, a gyermekek védelmében hozták, és sok országban van hasonló. Az USA-ban nem csak közterületen nem ihatsz, de pl a kocsidban nem lehet kinyitott, vagyis már megkezdett piás üveg, ha ilyet talál a rendőr megbüntet. Na ezt idióta törvénynek tartom.

júl. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Norvégia árnyoldala, nézzétek mielőtt leszedik.

https://www.youtube.com/watch?v=y1-fS7X8nLo&t=109s

júl. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!