Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért ilyen idióták a Norvég...

Miért ilyen idióták a Norvég törvények?

Figyelt kérdés

Kiküldetésben vagyok Norvégiában pár napig. Azt már hallottam, hogy itt korlátozások vannak az alkohol vásárlásra, meg esténként üzletben már nem árusítanak alkoholt. Mégis meglepődtem azon, ami tegnap történt velem.


Munka után elmentem egy nagyobb szupermarketbe vásárolni. Nézelődés közben betettem a kosaramba egy darab dobozos sört is és még tovább nézelődtem, majd beálltam a kasszához a sorba. Mikor sorra kerültem a pénztáros elvette a sört és félretette, hogy ezt nem vehetem meg.


Én csodálkoztam, hogy miért nem, erre közölte, hogy 8 után nem adhatnak el alkoholt és már 8:02 van, így a sör marad ott. :)))))


Nem idióták ezek, most komolyan? 8 előtt még beteheted a sört a kosaradba, de ha hosszabb a sor a pénztárnál, és átcsúszol 8.00 utánra, már nem veheted meg? Ennek mégis mi értelme?



jún. 27. 08:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Spanyolországban is így csinálják, annyi hogy 8:00 helyett 10:00 után nem lehet venni.
jún. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem találom az idiótaságot a történetben. Ott lehet nem csak ajánlásként veszik a törvényeket, mint errefelé, hanem be is tartják. A megdöbbenés ebben az esetben jogos, de nem véletlenül vagyunk kelet és nem a nyugat, a balkán és nem észak.
jún. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%
2: Akkor te sem vagy komplett, miért ne lehetne este sört venni? Miért jobb bárkinek is, ha reggel veszel sört?
jún. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
46%
Kérdező az órát nem ismered, vagy mi a baj?
jún. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Ez volt a kérdés? Azt hittem az, hogy ha valami 8 órától tilos, akkor miért várja el 8 óra után, hogy úgysem tartják majd be. Ez a magyar gógyi, hogy ha nem néz oda a rendőr, akkor bármit meg szabad csinálni, és majd cinkosan összekacsintunk és nem áruljuk be a másikat. Úgyis csak akkor buksz le vele, ha valaki meghal miattad, a KRESZ-hez való hozzáállás tipikusan ilyen.
jún. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
Jé, civilizált helyeken betartják a törvényeket. Meglepő, nem?
jún. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Miért 8-kor kell odakeveredni? Hagyod, hogy a munka az ivás rovására menjen, és máris egy ország a hibás, mi?
jún. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Magyarországon is volt ilyen: reggel nem lehetett alkoholt vásárolni a szocializmusban. Itt arra hivatkoztak hogy a munkások reggel már ne legyenek részegek.

Egyébként van az réteg amelyiknél sajnos használnak ezek a törvények akik nem fogják hamarabb megvenni az alkoholt hanem az ösztöneikre a függőségükra hallgatva impulzus vásárlók.

Tiltani valamit egyszerűbb az államnak mint leszoktatni valakit a rossz szokásairól, függőségéről. De ha felnőttnek néznék az embereket akkor rájuk bíznák mennyi alkoholt és mikor fogyasztanak és vásárolnak. Ami a liberalizmus egyébként. De ehhez olyan önálló állampolgárok kellenének akikre jelenleg egyetlen hatalomnak sincs szüksége.

jún. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
Nalunk is volt ilyen korlatozas, bar en csak arra emlekszem, hogy reggel 9 elott nem lehetett alkoholt venni, hogy reggel ne reszegen menjenek a munkasok dolgozni
jún. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

8-9-re:

Igen, a szocializmus utolsó éveiben volt ilyen szabály. Egyébként szombaton is érvényben volt (vasárnap meg zárva voltak a boltok), így aki kora reggel ment vásárolni (pl. anyukám), annak kellett délelőtt még egy kört tennie, ha hét végén vendégvárás miatt, vagy pont mert mi mentünk vendégségbe és ajándék kellett, akart venni egy üveg bort.


Kérdezőnek:

Aki 8 előtt pár perccel támolyog be a boltba, az ne csodálkozzon, ha 8-ig nem kerül sorra és nem veheti meg a sörét. Mentél volna oda egy órával korábban (az is bőven este lett volna már), aztán nem lenne ilyen gondod.

A szabály jogosságán, ésszerűségén lehet vitatkozni, de egyet jól jegyezz meg: Te ott vendég vagy, akár turistaként, akár munkavállóként vagy ott, akár pl. konferencián vagy valami képzésen veszel részt! Neked kell alkalmazkodnod az ottani szabályokhoz és szokásokhoz! Ha nem tetszenek az ottani szabályok és szokások, jöhetsz haza az orbáni diktatúrába és szegénységbe - viszont itt 0-24 órán át vehetsz alkoholt, és az egyébként meglevő szabályokat is sokszor át lehet hágni.

jún. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!