Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol pótolják az anyakönyvi...

Hol pótolják az anyakönyvi kivonatom, ha külföldön születtem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az anyakönyvi kivonatom nem szerepel az elektronikus rendszerben, szóval oda kellene mennem ahol megszülettem, de mivel velem csak 3 éves koromban jöttek vissza a szüleim (Már nem élnek) az országba így nyilván nem Szlovéniába kell mennem, hanem valahova itthon, mivel volt magyar anyakönyvi kivonatom. Ilyenkor ki tudja kiállítani nekem?


Köszönöm


jún. 25. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Külföldi anyakönyvi kivonatot tudnak honosítani. Ezt alapvetően a kormányablakban tudod kérni, de elvileg a nagykövetségeken is be lehetne adni, aztán gyakorlatilag nem mind eléggé felkészült.


Ha egy másik országban szeretnél anyakönyvet (ez nem volt teljesen világos), azt nem tudom, az a másik ország jogától függ.

jún. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, itthon szeretnék
jún. 28. 02:08
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
jún. 28. 02:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor születtél azt elvileg be kellet jelenteni az állampolgárságod országában (mint ahogy a házasságot és a halált is). Tehát Magyarországon. Hazai anyakönyvezésre kellett kerülnie, papíron 2014 júl előtt, utána van elektronikusan. De azért elvileg mert sokan mégse tették meg.


Egy anyakönyvi hivatalban meg tudod kérdezni hogy a születési éved alapján hol hazai anyakönyvezték a születésedet, vagy hol kellett volna.


Ha ez még nem történt meg akkor jól írta az első neked kell kezdeményezned a hazai anyakönyvezést. Ezt is egy anyakönyvi hivatalban megkérdezheted. Ők illetékesek. Nagyobb városok sokat csinálják. (Budapest, Debrecen stb.)

jún. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!