Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan vásárlásnál adás-véte...

Ingatlan vásárlásnál adás-vételi szerződésnél tartunk. Ti meddig várnátok az ügyvédre? Ez is szokványos átfutási idő?

Figyelt kérdés
több mint egy hete elküldtem minden adatot amit utólag kért az ügyvéd, azt mondta, hogy akkor a héten akár aláírásra is kerülhet sor. Vártam pár napot, de nem jelentkezett. Én kerestem egy hét után, akkor nem volt az irodában, mondta, hogy majd visszahív. Azóta sem hívott, én próbáltam elérni többször sikertelenül. Lassan 2 hete várunk az eladóval csak arra hogy aláírhassunk. Ilyenkor ti meddig várnátok? Azon gondolkodom, hogy keresek másik ügyvédet, de attól féllek, hogy közben jelentkezik és mindkettőt kifizethetem...

jún. 18. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Ott vágtam volna ki, hogy nem jelentkezett napokat, ilyen nincs. Ha nyaral, vagy valami előtte szól. Ha szül a felesége akkor is szól. Ügyvéd, nem árufeltöltő a teszkóban...
jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Igen
jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az "átfutási idő" az egy dolog, de az nem normális hogy lapít és a te ügyedet majd intézni fogja, ha ideje/kedve lesz hozzá. Beszélj vele (nincs egy titkárnője vagy gyakornoka?) és nyugodtan adj neki ultimátumot hogy neked most már azonnal kell a szerződés.
jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szüleim pont így jártak télen.

2 vagy 3 hét után unták meg, hogy örökké házon kívül van az ügyvéd. Kerestek másikat és hagytak egy üzenetet az asszisztensnél, hogy köszönik szépen a lehetőséget. Úgy van vele, ez is pénz, ha megvárjátok, neki csak jó, de szólni nem fog, hogy éppen nyaral.

júl. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!