Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi ig.cserét hányféle...

Személyi ig.cserét hányféle helyre kell bejelenteni (mármint a változást)? Pl bank, telefon, munkahely, stb...

Figyelt kérdés

jún. 15. 17:49
 1/9 Hova gondolsz ***** válasza:
100%

Nagyjából ezekre, amiket írtál. Így visszagondolva én sem jelentettem máshol cserét. Illetve még én a könyvtárban is szóltam, mikor még jártam oda.

Meg ha esetleg rendelkezel postafiókkal, ott is érdemes.

jún. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki kíváncsi rá, majd megkérdezi.
jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Emlékeim szerint sehova se jelentettem be, mikor simán lecseréltem a személyit, nem is tudom ezek a helyek őrzik-e az igazolványszámod. Vagy adatod változott? Én azt se jelentettem be a banknak, mikor a nevem változott.
jún. 16. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3 Pedig ezek kötelezőek! Szerinted minek a személyi, ha névváltozás, vagy épp szig. száma változása esetén nem jelentenénk be? Hogyan tudnak lekövetni minket, továbbá mégis hogyan tudna az ember ügyet intézni?


Ezért muszáj a munkahelyen, bankban jelezni, továbbá a mobilteló szolgáltató a pénzmosási törvény miatt éves adategyeztetést kér.


Gondolom, még az iskola kérheti. És még?

jún. 16. 18:02
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
3# voltam. Hát nem tudom, engem se bank, se mobilszolgáltató nem szokott azért keresni, hogy évente egyeztessünk adatot. Szerintem személyi akkor kell, mikor épp igazolni akarod magad valaki előtt, korábban megadott igazolványszámot nem tudom minek aktualizálni. De ja, én is nézem hogy a pénzmosási tv. előírja bizonyos időközönként az aktualizálást, bár csak magas kockázatú ügyfélnél évente. Ha az általad felsoroltaknak elküldöd, az már bőven elég.
jún. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bankba mikor bementem, hogy Szabóné lettem, szeretném átíratni, hát nem volt őszinte a mosolyuk, hogy ilyen fassággal rabolom az idejüket. Szerintem felesleges volt.
jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

"mobilteló szolgáltató a pénzmosási törvény miatt éves adategyeztetést kér"


és akkor megadod az újat ...

jún. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 ami még folyamatban van... Ergo 1 hónappal később adhatom meg nekik ismét... ÉVES adategyeztetésre kétszer... De hát, ez van.
jún. 22. 20:37
 9/9 anonim ***** válasza:

"Pedig ezek kötelezőek!"


Ugyan már!


Soha életemben nem jelentettem sehova, ha megváltozott a személyi igazolvány számom. 3 év után mentem be a bankba, szóltak, hogy új a személyim, jeleznem kellett volna. Mondtam, hogy tudom, most vagyok itt, most jelzem... :)


Nekem a munkahelyemen is le kell jelentenem a bérlet miatt. Mióta új típusú bérletek vannak, oda kell a személyi igazolvány szám és csak akkor térítik a bérlet költségét, ha egyeznek a számok.

Azt is elfelejtettem, de nem csináltak belőle gondot. Utólag beszkenneltem, aztán kész. Kaptam szóban egy ejnye-bejnyét.

A következő igazolvány cserénél is fogok kapni ejnye-bejnyét, már előre tudom. :)

jún. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!