Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fenyegetés ellen mit tudok tenni?

Fenyegetés ellen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Több szóbeli és írásbeli fenyegetést kapok már 4 hete folyamatosan egy ismerősömtől. Lelkileg nagyon megvisel, enni, aludni sem tudok. Mit tudok tenni? Rendőrségen fel tudom jelenteni, kaphat ezért valamit?
jún. 15. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Mivel fenyeget?


Miért ebben a kategóriában van a kérdés?

jún. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fenyeges, zaklatas. Siman fel lehet ezekert jelenteni.
jún. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért írtam ebbe a kategóriába, mert egy osztálytársamról van szó.

Azzal fenyeget, hogy megkeseríti az életemet, börtönbe zárat, ez meg az fog történni, ha én nem csinálom vagy teszem amit mond/nem segítek neki ebben vagy abban. Nem akarok konkrétudom írni, mert félek itt is "megtalál".

jún. 15. 09:40
 4/7 A kérdező kommentje:
Konkrétumot*
jún. 15. 09:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#3: akkor ez zsarolás, ami súlyosabb, mint az egyszerű zaklatás.

Van bizonyítékod, jelentsd fel.

jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsd fel, foglalkozni fognak vele. Az írásban küldött fenyegetéseket mentsd el, hogy tudd bizonyítékkent használni. A szóbeli fenyegetést titokban telefonnal próbàld meg rögzíteni, ha számitasz rá, hogy jön megint.


Az ilyen tizenéves agresszorok (gobdolom, az) általaban nem túl okosak. Ha pár bizonyítékot összegyűjtesz és szólsz neki, hogy ezek alapján megy a rendőrségi feljelentés, már attól is visszafogja magát.


Szülőket, tanárokat is értesítsd, ha olyan korúak vagytok.

jún. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Börtönbe nem zárathat, ha el sem követtél semmot, nyugi! Jelentettem a kérdést, hogy tegyék a törvények kategóriába, ott nagyon hasznos tanácsokat tudnak adni. Kitartást!
jún. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!