Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan örökségről hogy...

Ingatlan örökségről hogy lehet lemondani ?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Remélem kapok érdemi segítséget :)

Édesapám elhunyt, akivel 35 éve nem találkoztam nem is beszéltünk!

Kaptam egy levelet az önkormányzattól hogy a temetési költséget fizessem ki!

Kifizettem , majd akkor mondtam ügyintézőnek hogy nem tartok igényt se ingatlan és ingóságra! 1/4 tulajdon

Felelte majd "hagyatéki tárgyaláson le tudok mondani róla!

Gondoltam rendben, ok!

Ma kaptam egy levelet közjegyzőtől hogy tárgyalás nélkül lezárta az ügyet, és törvényes öröklés jogcímén /nekem/ adja át teljes hatállyal,

Beszéltem ügyintézővel azt mondta nem tudok le mondani róla, mert belterület.. természetesen vannak rajta követelések is a tulajdoni lapon.

Tényleg nem tudok le mondani róla? pl az önkormányzat javára?!

Illetve pár hete édesapám testvére is elhunyt, neki nem volt örököse 4 en voltak testvérek azért jár nekem 1/4 tulajdon, Aki meghalt testvér az ő tulajdona kit illet meg?

Köszönöm a segítséget



jún. 10. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Írsz - saját kezűleg - a jegyzőnek egy levelet, amelyben lemondasz apád hagyatékáról és kész.

Legyen aláírva és dátumozva. Apádat és a hagyatékát, valamint a lemondás tényét említsd meg benne.


Ajánlott levélben add fel.

jún. 11. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lemondani sehogy nem tudsz, mivel azt csak az örökhagyó életében lehet.

Az örökhagyó halála után visszautasítani lehet az örökséget. Nem mindegy, mert két külön fogalom, különböző szabályokkal.

A közjegyzőtől kapott levélben kell lenni leírva a lehetőségnek, hogy hogyan tudod visszautasítani az örökséget. Nem hiszem, hogy nálad ezt kihagyták. Ha esetleg mégis, akkor felhívod telefonon a közjegyző irodáját, és megbeszéled.

Van valamennyi idő (talán 14 nap, de nem biztos), ezen belül megteheted a visszautasítást. Szerintem ha kéred, küldenek neked e-mailben egy megfelelő nyomtatványt, amit csak ki kell nyomtatni, aztán a megfelelő adatokkal és aláírással ellátva visszaküldeni. (Én már csináltam ilyent, ott alapból, az értesítéssel együtt küldte az űrlapot a közjegyző.)

Bármit vissza lehet utasítani, belterületi ingatlant ugyanúgy, mint egy örökölt kutyaházat. (De csak teljes egészében, az örökséget szőröstől-bőröstől.)

Még az is megoldható valószínűleg, ha pozitív az örökség, hogy megkapd a temetés költségét a hagyatékból, a visszautasítás ellenére, mivel innentől hagyatéki hitelezőnek minősülsz.

A leszármazott és házastárs nélkül elhunyt testvér hagyatékát alapból a szülei örökölnék, azonos arányban, vagy ha ők már nem élnek, akkor az ő gyermekeik egyenlő arányban, és amelyik nem él, annak a részét pedig az ő leszármazottai. Tehát ha van még két élő testvér, meg apud részéről te, akkor hárman osztoztok egyenlő részben.

jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!