Mindenki közjegyző elött lemondot a örökségről. Az eggyik 4 év után meggondolta amagát. Indoklása, hogy nem igy akart lemondani az örökségről. Bírósághoz fordul a hagyatéki végzés ellen. Van esélyeaz öröklés rend megváltoztatásához?
És rendszerint ilyen előadáskor lép be( sors fura fintora?) a valóságba az egy szem valódi vérszerinti örökös, a többi meg vakarja a fejét, hogy hogy tudják megúszni a mutatványukat hogy a hatóságok eljárását megússzák és ne kerüljenek hűvösre mint oldalági és az eddig orozott "örökség" megmaradjon és kitudják játszani a valódi örököst...
Nincs új a nap alatt. A forgatókönyv mindig ugyan az.
Lemondani az örökhagyó életében lehet. Halála után meg az örökséget visszautasítani.
Ha 4 éve lett lemondva, most pedig megvolt a hagyatéki végzés, ami nem a lemondás szelleme szerint történt, akkor van esély.
De ehhez tudni kellene, hogy miről is van szó.
Kérdező, egyébként a többi örököst ez miért érdekli?
Ha az az egyetlen örökös nem mond le, vagy meggondolja magát, az az ő dolga. Ettől még a többiek le tudnak mondani, és eszerint ezt is akarták.
Akár vissza tudja csinálni az illető ezt a dolgot, akár nem, a többi örökösnek (akik visszautasították az örökséget) ez teljesen mindegy.
#7, lehet, hogy a kérdező lett az örökös. És azért lett ő az örökös, mert a rangsorban előtte álló örökösök az örökségükről lemondtak vagy visszautasították. Ez esetben igencsak szemét dolog lenne 4 év után szólni, hogy bocs, kérem mégis vissza a pénzt. Plusz a nyakába sózni egy tetemes perköltséget.
Én sem örülnék neki, ha valaki ezt tenné velem. Lehet, hogy az örökségemet már elköltöttem pl. úgy, hogy szétosztottam a gyerekeim között lakásra, vagy lakáshoz önerőre.
Persze nem biztos, hogy ez történt. És lehet, hogy a jog erre lehetőséget biztosít, de akkor is nagyon necces ez az egész.
"7:9. § [A lemondás terjedelme]
(1) Az öröklésről való lemondás a felek eltérő megállapodásának hiányában a kötelesrészről való lemondást is jelenti. A kötelesrészről való lemondás nem jelent lemondást arról, ami a lemondóra más öröklési jogcímen hárul.
(2) A lemondás a felek eltérő megállapodásának hiányában kiterjed a hagyatéknak arra a részére is, amivel a lemondó hányada utóbb másnak kiesése következtében növekszik.
(3) A lemondás a felek eltérő megállapodásának hiányában kiterjed arra a vagyonra is, amelyet az örökhagyó a lemondás után szerzett, kivéve, ha olyan rendkívüli vagyonnövekedés következett be, hogy annak ismeretében a lemondó nyilatkozatot feltehetően nem tették volna meg."
Gondolom a harmadik bekezdés miatt merült fel q kerdes. Igen, ez esetben van esélye
8
Nem az öröklés történt 4 éve, hanem a lemondás. Ami egy szerződés a majdani örökhagyó, és egy leendő örökös közt.
9
Meg még sok okot ki lehet találni, ami miatt pert nyerhet az illető.
Pl. lemondani - a visszautasítással ellentétben - valaki javára is lehet, és a lemondást feltételhez is lehet kötni. Innentől már csak fantázia kérdése, hogy kitaláljunk valamilyen sztorit. De az felesleges, az kellene inkább, hogy a kérdező leírja a konkrét esetet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!