Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elvárhatják-e a szülőgondozást...

Elvárhatják-e a szülőgondozást alkoholista szülőnél?

Figyelt kérdés

Itt gyakorin nagyon sok kérdést elolvasgattam, ahol azt írják, hogy fizikálisan nem kötelező gondoskodni a szülőről, és ezt biztosra állítják, de akkor a btk. 167-es törvénnyel mi van?

[link]

Nekem is ügyvéd azt mondta, hogy ez az alaptörvénybe benne van, és akár 3 év börtönnel sújtható, aki elmulasztja. Na most egy alkoholista agresszív öregembernél hogy lehet ezt csinálni, mikor folyton csinálja a bajt, menni alig bír, de azért viteti valakivel magának a piákat, aztán esik-kel, magában kárt tesz.

[link]



jún. 5. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha el tudja magát látni akkor nem vonatkozik a törvény
jún. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ő egy szerencsétlennek állítja be magát, aki alapnak veszi, hogy őt ki kell szolgálni, be kell vásárolni neki, azt mondja hogy nem tud egyedül közlekedni meg semmit se tud állítása szerint ő maga csinálni. (Bezzeg a kocsmába el tud menni mégis.)
jún. 5. 13:43
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Tehát önellátásra és belátásra képes.... akkor nem vonatkozik a törvény
jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Na, azert ez nem igy megy am! Erdemtelenne valt szulovel nem kell foglalkozni! Meg jo... ;-)
jún. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk az kérdéses, hogy honnantól számít valaki önmagáról gondoskodni nem tudó személynek? Ha már felkelni sem tud?
jún. 5. 13:59
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem ennyire egyszerű.

Nyilván ha egy háztartásban éltek és teljesen magatehetetlen idős éhezik, vagy ott esik össze a nappaliban, te meg nézed tovább a Netflixet, azért felelősségre vonnak.

De a saját életed, munkád, családod nem kötelező otthagyni, hogy 0-24ben ápold az alkesz fatert.

Nem jár alanyi jogon, hogy az utódnak kötelező a gondviselés.

Csak gondolj bele, hány öreg maradt egyedül, alig látogatják, ha ez így lenne, családok ezrei ülnének.

jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#5 alkoholista, tehát fel tud kelni, mert inni és azt beszerezni kell.

Beszámítható, mert ha a szomszéd vásárol neki, el tudja mondani mit akar és átveszi, kifizeti.

jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Ott van "jogi alapon kell nyugodnia". Ez megtörtént?

Te vagy a gondozója? Te veszed fel a nyugdíját, amivel el kell számolni?

Ez nem bemondásra működik.

jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a gondozója és egyedül él.
jún. 5. 14:14
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Akkor szerintem ez azokra vonatkozik, akik beteg vagy magatehetetlen mamát, papát gondozás alá veszik. De ehhez sok minden kell, orvos, valamilyen családügyi szoc. gondozó közremüködése, stb.

Azt tudom hogy nyugdíjat is a gondozó kapja, amit nem költhet másra, és ezt ellenőrzik is.

Ha itt valaki mulaszt, az kaphat 3 évet,hiszen aláirta, vállalta a gondozás minden terhét.

jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!