Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen kapcsolatban vagytok...

Milyen kapcsolatban vagytok azokkal a szülőkkel akik alkoholisták, ex alkoholisták?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azoknak szól akiket gyerekként tönkretették az ilyen szülők

Engem igen. És így 25 évesen is rettegek anyámtól...



máj. 30. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

38 éves nő vagyok, számtalan terápiával a hátam mögött. Nálunk apám a hunyó, jelenleg májzsugorban haldoklik. A sok év terápiának köszönhetően már nem haragszom rá, inkább szánom. Nagyon fájdalmas lett neki a vég - mondjuk tett érte eleget. Azt hittem, elégtétel lesz majd, ha ez egyszer eljön, és így láthatom, de nem.

A dologban az a röhejes, hogy mikor megkapta a leleteit, azonnal letette az italt. 30 év masszív piálást egy pillanat alatt dobott ki, értünk nem tette meg soha. Még akkor sem, mikor egyszer még a saját mércéje szerint is túl messzire ment, és másnap megkérdezte az arcomat látva, hogy ki csinálta ezt velem.. Nem hitte el, hogy ő volt. Már nem kötözködő, a szavakat is megtalálja már, most már le lehet állítani, ha túl sok lenne a viselkedése.

1-2 havonta megyek látogatogatóba a szüleimhez, vagy ők jönnek, ilyenkor közösen ebédelünk és ennyi. Nem látogatnám, ha nem anyámmal élne.

máj. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom :( az én anyám már 10 éve nem nyúlt piához mióta 1 nap választotta el a haláltól.. ha ent 14 éves fejjel nem hívom rá a rendőröket, mentőket ( öngyilkossági hajlam) akkor ni élne most.de azóta is rettegek hogy egyszer újra elkezdi
máj. 30. 18:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Apám alkesz volt. 18 évesen már egyetemre jártam, igyekeztem keveset haza járni, később már szimplán nem álltam vele szóba. Ha otthon voltam nem is köszöntem neki, de leginkább haza sem mentem. Telefont sem vettem neki fel.


Nekem mondjuk egyszerű dolgom van, mert olyan 25 éves voltam amikor megpusztult az öreg. Onnantól úgy vagyok vele, hogy nem létező emberre minek haragudjak.

máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1.

Ez is csak a semmirevalóságát bizonyítja, a saját agonizáló élete többet ér, mint a gyereké valaha.

máj. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
87%
Nekem sose volt velük gondom pedig nagy iszákosak voltak inkább amiért haragudhatnék az a rossz példa amit mutattak és emiatt fiatalon énis majdnem bele csúsztam az alkoholba de ha jobban belegondolok akkor mostanság már inkább pont ez tart távol az italtól.
máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Levegőnek nézem az alkoholistákat, szamomra nem léteznek.
máj. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Elköltöztem, kapcsolat minimalizálva (direktben nem is beszélek vele), a címemet nem tudja, a telefonszámomat sem.


Felőlem fel is dobhatja a pacskert sem érdekel.

máj. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

39 vagyok, apámmal 20+ éve nem beszéltem, anyámmal tartom ugyan a kapcsolatot, de csak felszínesen, évi 2-3 személyes alkalom és pár üzenet.

Sosem jártam terápiára, de nem zárkózom el tőle, mert a mai napig érzem a dolog súlyát..

máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

45 vagyok. Az enyéim nem tudnak az unokájukról sem. Egyszerűen nem akarok a gyerekemnek olyan nagyszülőket, mint apám és anyám. Mindkettő alkoholista, bagós. Mondjuk apám letette a cigit, mikor tüdőrákot diagnosztizáltak nála, és a piát is eléggé visszafogta.

Anyám viszont továbbra is iszik, dohányzik, nem nagyon, de rendszeresen, nem is tudna élni ezek nélkül. Amúgy az élete nagy nulla.

Nem haragszok rájuk, hetente megnézem őket, hogy lássam, mi van velük, de elég felszínes a kapcsolatunk. Sajnálom, hogy ennyire nem akartak semmit az életben elérni, de ez igazából nem az én bajom.

jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy ex alkoholista csak legfeljebb 20 éve tiszta és nem ivott egy korty alkoholt sem.


Nem haragszom az apámra. Negatív példaként állt előttem, így szó szerint egy korty piát nem iszok még szilveszterkor sem.

jún. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!