Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rágalmazás esetén tehet-e a...

Rágalmazás esetén tehet-e a sértett feljelentést a rendőrségen? milyen bizonyiték(ok) kell(enek) elengedhetetlenül (elég egy rögzített hangfelvétel pl amelyben elhangzik?)mik a tapasztalatok mennyire veszik komolyan a rendörség és mennyire eredményes

Figyelt kérdés
nincs hang felvétel de lehet nem lesz más választásom mint rögzitteni. jelenleg semmi bizonyitékom nem lenne

jún. 2. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem használhatod fel, amit rögzítesz. Tudtommal, ha nem azzal kezdődik a felvétel, hogy tájekoztatod a masik felet, hogy rögzíted a beszélgetést és ő belemegy, akkor nem haszbálhatod fel.
jún. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
#1: A bíró dönti el, hogy felhasználja-e, ugyanúgy, mint a menetrögzítő kamerák felvételeit, ugye az se a felvett másik fél beleegyezésével történt. Mérlegeli, hogy mennyire sérülnének a személyiségi jogok, megéri-e a sérülésük az ügyet. Bocs, hülyén fogalmazok, de talán érthető.
jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Katona Dius ***** válasza:
0%
Video és hangfelvétel nem használható bizonyítéknak. Maximum valami írásos, aminél tudod bizonyítani, hogy ő írta: e-mail, messenger üzenet, stb.
jún. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mit jelent nálad a rágalmazás. Részletesebben írd le mert ha nagy jelentősége van a konkrétumnak, akkor abból a szemszögből több opció lehetséges!
jún. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ha a munka helyemen becsületembe gázoló hireket terjeszt rólam olyan koléga akivel pár éve egy vállalatnál dolgoztam de felmondtam és eljöttem akkor onnan. most újra össze hozott a balsorsom vele.
jún. 2. 18:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ez nem könnyű. Itt lehet azokat is behívják akiknek mondta, az pedig nem tudni milyen hatással lesz rád. Én rögzíteném.
jún. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
rendőrségen lehet feljelentést tenni? miben más mint az ügyvéd általi feljelentés?
jún. 2. 19:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Visszafele is elsülhet ha rögzítésre kerül. Ügyvédhez kell fordulni és elmondja milyen lépéseket kell megtenned.
jún. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jobban járnál, ha az ügyvédeddel beszélnéd meg
jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy a személyes sérelmeden kívül származott-e valamilyen károd belőle, mert ha nem akkor nemigen foglalkoznak vele. Bizonyíthatóan, ugye. Mert ha nem akkor nemigen foglalkoznak vele.
jún. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!