Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válásnál a bíróság hogy ítél...

Válásnál a bíróság hogy ítél ha én vettem a lakást de a feleségem nevére írattuk?

Figyelt kérdés
Annak idején szinte teljes egészében én fizettem a lakás vételárát, de a feleségem nevére írattuk. Ha bíróságra kerül akkor 50-50%-ban osztja meg a bíróság? Akkor is ha bizonyítani tudom hogy 95%-ban én fizettem?

máj. 25. 18:54
1 2
 11/20 sörpocak ***** válasza:
77%

"Tehát papíron a felesége vette."


Ez mondjuk igaz. És ha elő is rukkol a bankszámlaelőzménnyel, a szerződés körülményei akkor is minimum közös szerzeménynek fogja lefesteni a helyzetet.

máj. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%
50-50. Esélytelen vagy másra.
máj. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a te neveden lenne, akkor is megkapna valaskor a feleseged a felet.

hacsak nem volt meg a hazassagi vagyonkozosseg kezdetekor vagy nem tudod bizonyitani, hogy oroksegbol vagy ajandekbol vetted, ami kulonvagyonnak szamit

máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Magyarországon és mindenhol másol is kb a nőket védi a törvény. Ne haragudj, de nagy észre vall, hogy ilyet csináltál. Minek írattad a feleséged nevére? Netán politikus vagy és inkább nem akartad, hogy a vagyonbevallásodban szerepeljen, vagy mi az oka? Sose bízz meg amúgy így egy másik emberben, főleg nem egy nőben. Inkább ne házasodj, vagy írj olyan házassági szerződést ügyvéddel, hogy abba ne lehessen belekötni és minden le legyen benne fixálva. De én inkább nem házasodnék újra.
jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
A korábbi válaszolók azt írták akkor is 50-50 ha az én nevemen van tehát tök mindegy.
jún. 3. 10:11
 16/20 anonim ***** válasza:
#15: Nem véletlen, hogy a tehetősebbek és a gazdagok házassági szerződést írnak. Ha nincs sok mindened lehetséges, hogy "mindegy", de én akkor is írtanék. Elkezdődött már a folyamat? Sok hozzá és erőt ahhoz, hogy végig csináld! A következő nővel pedig legyél nagyon-nagyon óvatos! Talán jobb keresni olyat, aki nem akar házasodni. Vagy már szintén elvált és megégette magát, azok a nők talán kevésbé tarjták vonzónak az újabb házasodást. De, ha van gyereked és nem akarsz többet én inkább egyedül élnék és csak csajozgatnék, nem akarnék állandó partnert. Egy csomó pénzt is megtakarítanál!
jún. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 SZTANN ***** válasza:
Fele-fele. Ez a házastársak tulajdonjoga (bárki vette, fizette, kapta ....). Más megoldás csak akkor létezne, ha a házasságkötéskor VAGYONI SZERZŐDÉST kötöttetek volna, amiben benne van, hogy ki, mekkora önrésszel jött, és hogy azt saját magának megtartja. Vagy bármilyen új szerzemény esetében újabb szerződéssel biztosítva volna, kinek a magántulajdona. Ha ilyen nincs, akkor minden közös.
jún. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#17: Akkor amelyik férfinek van pénze érdemes íratni szerződést. Például, ha a nő egy átlagos munkát csinál, mondjuk tanár, a férfi meg nagyon jó vállalkozása van évente bejön 100 millió, akkor a házasság éveiben ő fog venni mindent gyakorlatilag. Szóval, ha meg vállnak, akkor meg szerződés nélkül 50% az övé lesz ugyanúgy, hiába csak a dolgok kb 1%-át fizette. Érted.
jún. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha tudod bizonyítani, hogy örökségből vetted vagy más külön vagyonból akkor van esélyed többre.Az nem külön vagyon alapban,ha pl. együtt éltetek, de csak a Te számládra ment pénz és onnét lett fizetve és az exed nem is dolgozott.
jún. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
A lakást a házasság elején vettem és a pénz már korábban is ott volt a számlámon. Ezt tudom bizonyítani.
jún. 14. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!