Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás fizetés visszamen...

Lion357 kérdése:

Gyerektartás fizetés visszamenőleg meddig igényelheti a volt feleségem a fiam most három éves egy éve vagyunk külön de viszont van egy élettársam aki most várandós alkalmi munkából élek és így Mennyi összeget ítélhet meg neki a bíróság?

Figyelt kérdés

Azzal a kérdéssel fordulok most hozzátok hogy elváltam a feleségemtől már egy év két hónapja és most adod fel gyerektartás ért Na a lényeg a kérdésben hogy most jelen pillanatban alkalmi munkából élek és a feleségem hogy feladott gyerektartás miatt két gyerekre az állam mennyivel itt élheti meg neki így az összeget gyerekenként az az mennyivel kéne fizetnem

Csak arra szeretnék választ kapni leginkább hogy így hogy alkalmi munkából élek és van egy élettársam várandó

Így hogyan tudnám rendezni a gyermektartási díjat visszamenőleg a fiam most 3 éves meddig követelhet e visszamenőleg a pénzt


2019. aug. 9. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

6 hónapra visszamenőleg követelheti. A bíróság fogja megállapítani az összeget a bejelentett fizetésed alapján. De ha jól értem, akkor neked olyan nincs, így nem tudom a pontos menetét.

A bíróságot nem fogja érdekelni, hogy az élettársad várandós.

2019. aug. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
ez vmi kódolt nyelven íródott...
2019. aug. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Fél évre a beadástól


De amúgy javaslom, hogy vagy ne dugdosd a farkad sehová, vagy húzzál rá gumit vagy kûrva gyorsan ketess magadnak munkát, mert segélyből nem lehet eltartani a pulyákat!

2019. aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Az én volt fêrjem is azt mondta a bíróságon hogy alkalmi munkája van. Bár ez igaz is volt,viszont feketén jobban keresett,mint egy átlag fizetés. Nekem amit a bíróság megítélt,azt az állam megelőlegezte. Havi 14000 Ft volt ez 4 éve.

A másik. Miből akarod felnevelni a leendő gyermekedet,mikor az előzőnél sem mindegy neked,hogy mennyit adsz a nevelésére? Én ilyet mégsem kérdeznék,hogy mennyit kell fizetnem,hanem első pillanattól kezdve utáltam volna neki egy kis összeget. És az exed nem feladott,hanem megunta hogy amíg te vígan élsz,és gyerekeket gyártassz,addig ő egyedül maradt a közös gyereketekkel. Neki ez jár.

2019. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a valóság (Ptk):

4:218. § [A gyermektartásdíj bírósági meghatározása]


(1) A gyermektartásdíjról a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt.


(2) A gyermektartásdíj meghatározása során figyelembe kell venni:


a) a gyermek indokolt szükségleteit;


b) mindkét szülő jövedelmi viszonyait és vagyoni helyzetét;


c) a szülők háztartásában eltartott más - saját, mostoha vagy nevelt - gyermeket és azokat a gyermekeket, akikkel szemben a szülőket tartási kötelezettség terheli;


d) a gyermek saját jövedelmét; és


e) a gyermeknek és rá tekintettel az őt nevelő szülőnek juttatott gyermekvédelmi, családtámogatási, társadalombiztosítási és szociális ellátásokat.


(3) A gyermek indokolt szükségletei körébe tartoznak a megélhetéséhez, egészségügyi ellátásához, neveléséhez és taníttatásához szükséges rendszeres kiadások. Ha a gyermek érdekében olyan rendkívüli kiadás szükséges, amelynek fedezését a tartásdíj kellő előrelátás mellett sem biztosítja, a tartásra kötelezett e rendkívüli kiadás arányos részét is köteles megtéríteni.


(4) A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének tizenöt-huszonöt százalékában kell meghatározni. Az átlagos jövedelem megállapításánál rendszerint a kötelezettnek a kereset megindítását megelőző egy évi összes jövedelmére figyelemmel kell lenni.


Azt helyesen állapították meg itt többen, hogy a beadvány keltétől számított 6 hónapra visszamenőleg.

2019. aug. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Eddig mért nem fizettél? Az exed a gyerek ellátásának csak felét köteles finanszirozni a másik fele a te feladatod. Minek csináltál még egy gyereket ha az elözőt is képtelen vagy eltartani?
2019. aug. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Folyamatosan utaltam neki amenyit csak tudtam es nem volt neki elegg..

Hat nem ment Mar mert Meg csalt stb... Az volt a baj h nem 100 ezreket utaltam neki

2019. aug. 9. 20:14
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
"Folyamatosan utaltam neki amenyit csak tudtam es nem volt neki elegg.." - az jó, ha utaltad, mert az letagadhatatlan... ez esetben az általad utalt összeg nyilván beleszámít a teljesítésbe... bár van egy szomorú hírem, ha kevesebbet ítélnek meg, mint amit az elmúlt hónapokban fizettél, visszakövetelni akkor se tudod...
2019. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Most ezt nem értem. Folyamatosan utáltad neki pénzt,amit aztán leállítottál,mert megcsalt? De az hogy lehet megcsalás,ha akkor már külőn voltatok? Az utalás legalábbis erre utal. Vagy neked lehet mást felcsinálni,de neki ne legyen új kapcsolata?
2019. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű a Kérdező sorait értelmezni, de szerintem először megcsalta a felesége, utána elváltak, és azóta utal, amennyit éppen tud.
2019. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!