Visszamenőleg lehet-e többlethasználati díjat kérni?
Mire vettétek fel a hitelt, és kié lett az a vagyontárgy? Mert gondolom, nem lakáshitel volt, azt ki kellett volna fizetni az eladáskor. Ha nálad van a vagyontárgy (vélhetően autó), kutyát nem érdekli, hogy közösen vettétek fel a hitelt, és még fizeted. A gyermektartás pedig vélhetően pont azért volt alacsony, mert a közös ingatlant ő használta.
Visszamenőlegesen csak akkor kérhetnél többlethasználati díjat, ha jogellenesen elzárt a volt nejed a tulajdonrészed használatától. Ha nem így történt, bukta van, de próbálkozni lehet.
Az, hogy mit követel, és a végén mit ítélnek meg neki, két különböző dolog.
A hitelt miért egyedül fizeted, ha közös volt?
Nem hiszem, hogy visszamenőleg ilyet megítélnek, mivel azt nem is neki kéne fizetnie, hanem a volt partnereknek, nekik pedig nem volt bérleti szerződésük, ők szívességi lakáshasználók voltak.
Kettes, én arra tippelek, hogy az eladás után még maradt hitel.
Amit írsz, az nem így van, hogy ha pl. nála van az autó... a hitel a lényeg, márpedig ha az közös, akkor annak a megosztását is lehet kérni, vagy a fele részt levonni a gyerektartás összegéből. (bár ez nyilván közös megegyezéssel kell menjen, mert a bíróság úgyis megítéli a gyerektartást.) De ha tényleg olyan kiugróan magas összeg, akkor vissza kell dobni a labdát, hogy anyukám, te meg fizesd a fele hitelt! Az is közös, a közösen szerzett vagyonnak árnyoldalai is vannak, azt is viselni kell!
OK, a hitel típusát megtudtuk, de a lakáshiteles dolgot megint csak rosszul tudod.
Nem így van, hogy nem lehet eladni, ha a vételár nem fedezi a hitelösszeget. Akkor kb. egyetlen jelzáloghiteles sem tudná eladni, mert a legtöbb esetben több a hitel, mint amennyit ér a ház. (már a problémás, bedőlt hitelekre gondolok.)
Nagyon is gyakori, hogy eladják a házat, és az adósnak még utána is törleszteni kell. Túl nagy magabiztossággal állítasz olyan dolgokat, amelyeket nem tudsz.
Ha autóhitel, akkor ugye közös volt a kocsi, közös volt a hitel is. DE vagyonmegosztás során ez a tied maradt? Mert akkor tényleg tied a hitel is.
De a gyerektartásra nem reagáltál. Meg is ítélték a nagy összeget, vagy csak anyuka azt szeretné? Mert nagyon sok anyuka el van rugaszkodva a földtől, és irreális összegekben gondolkodik.
Mennyit keresel, mennyit kér ő?
A bíróságot az nem fogja érdekelni, mennyi hiteled van.
"Nem így van, hogy nem lehet eladni, ha a vételár nem fedezi a hitelösszeget. Akkor kb. egyetlen jelzáloghiteles sem tudná eladni, mert a legtöbb esetben több a hitel, mint amennyit ér a ház. (már a problémás, bedőlt hitelekre gondolok.)
Nagyon is gyakori, hogy eladják a házat, és az adósnak még utána is törleszteni kell. Túl nagy magabiztossággal állítasz olyan dolgokat, amelyeket nem tudsz. "
Az ingatlant tehermentesíteni kell, a bank csak akkor veszi le a jelzálogjogot, ha a hitel teljes egészében kifizetésre kerül, és a vevő sem bolond. Áthidaló hitelt lehet felvenni a végtörlesztéshez, ha a vételár kevés, de itt nem erről van szó.
visszamenőleg nem lehet
amúgy az autó hitel nem lehet fontosabb mint a gyerek ellátása
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!