Egy tárgyalás hogyan működik?
Az elozetes targyalason megkerdezik a vadlottat hogy elimseri e vadat vagy sem. Nem, reszben vagy teljesen. Ha teljesen akkor nincs targyalas, megkapja az ugyesz altal inditvanyozott buntetest. Minden nas esetben jon az elsofoku targyalas.
Ott a vad, vagyis az ugyesz felolvassa a vadat, es minden korulmenyt, bizonyitekot, elkepzelest stb. Aztan nyilvan a vedo is beszel, aztan szot kap a vadlo, aztan meghallgatjak a tanukat, a szakertoket stb.
Aztan a biro hoz egy dontest hogy bunos vagy sem. Ha bunos akkor a buntetest is o szabja meg. Ekkor az ugyesz es a vedo fellebezhet ha akar. Ha van fellebbezes johet a masodfok. Ha nincs akkor jogeros az itelet.
Ja es persze van utolso szo a biroi itelet elott.
Ezek:
Ha nem ismeri be, akkor egy enyhítő körülményét ellőtt, egy súlyosítót meg hozzátett:
"A bűnösségre is kiterjedő beismerő vallomás enyhítő körülmény, és a részbeni beismerés is az lehet. Nagyobb a nyomatéka, ha az felderítő jellegű; ilyen esetben a cselekmény egészére kiterjedő beismerésnek a bűnösség részbeni tagadása mellett is enyhítő hatása van. Tettenérés esetén csak a bűnösség elismerésének és a megbánásnak van jelentősége."
"...cselekmény után tanúsított elvetemült magatartása súlyosító körülmény."
Legegyszerűbb az, ha bemész és megnézed. A nyilvános tárgyalásokat szabadon megtekintheted.
A tárgyalási jegyzékből kiválasztasz egy szimpatikus ügyet, kezdésig pedig ott vársz az adott számú tárgyaló előtt. Ha kérdezik, akkor mondod, hogy hallgatóként veszel részt, majd valahol hátsó részen leülsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!