Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kell tenni, ha a falu...

Mit kell tenni, ha a falu szélén, a földúton rámtámad egy kóborkutya?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Használod az evolúciós előnyökből fakadó fölényed, úgy mint:

-intelligencia

-tárgyak használata


Ezekkel tudod kompenzálni sebességét, elszántságát és hegyes fogait.


(pl pofán rúgod az acélbetétessel, ha már harap, kinyomod a szemét, fogsz egy botot és azzal tartod távol, stb)


A kutya is csak addig fog zaklatni, amíg nem érzi magát veszélyeztetve.


Ha pedig megharapott, akkor felkeresed az orvost, ahol beléd nyomnak 800 injekciót veszettség meg hasonlók ellen.

2010. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Na ez szép, vegyél gázsprayt, vagy normál spray is jó.
2010. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Tegyük fel akár direkt, akár indirekt módon, hogy van nálad egy alma. Dobd el. Az alma nem esik messze a fájától. Keresd meg a fát, és mássz fel rá. Így nem tud bántani a kutya. :)
2010. okt. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De pl. ha felveszek egy követ és fejbedobom vele a kutyát, akkor jelenteni kell a rendőrségen az állatvédelmi törvények miatt, hogy önvédelemből kiütöttem vagy megöltem 1 kutyát?
2010. okt. 27. 22:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutya rádtámad és te védekezel az nem állatkínzás.
2010. okt. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
érdekes,hogy ha rákiáltasz jó hangosan,agy pillanatra megtorpan,meglepődik.ilyenkor dől el minden:támad,vagy odébbáll.ha támad,a fentieket javaslom (főleg az almás tetszik;))
2010. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobb szembe szállni vele, mint futni, mert azzal csak hergeled és ő a gyorsabb, és mire utolér te kifáradsz és nem tudsz védekezni. Futni csak akkor érdemes, ha olyan helyen vagy, hogy biztos vagy benne, hogy az megoldás. Ha földre kerülsz az arcodat és a nyakadat védd.
2010. okt. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem futni jo gyorsan mielott elokerul a tobbi koborkutya is. Mondjuk ha elkezded dobalni az lehet csak olaj a tuzre. Az a szomoru, hogy az emberek nem torodnek az allatokkal kiteszik oket az utcara stb. aztan csodalkoznak ha koborkutyak tamadnak rajuk :( Persze ezt nem a kerdezore ertem hanem altalanossagban.
2010. okt. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Futás a legrosszabb megoldás mert csak beindul tőle a zsákmányüldöző ösztöne. Dobáld meg pár kővel vagy görönggyel, vagy ha nincs, elég úgy tenni mintha lehajolnál érte, a kutyák ettől is elbizonytalanodnak. Aztán lassan elmenni, de ne fordíts neki hátat.
2010. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 titak ***** válasza:
100%

Egyszer volt egy ilyen esetem:

Szembe jön egy hatalmas kutya, majd tőlem 4-5 méterre megállt. Én is. Kerekeim forogtak mint a centrifuga - megoldás semmi. Az út környékén se kő, se bot csak a sima föld.

Előre lépek "támadóan", erre ő is. Egyet hátra, erre ő megint előre. Megint előre, most meg vicsorgat és morog." No gyerek most besz@rtál" gondoltam és csak álltam mint Katiban a gyerek. Vártam a csodát, hátha elmegy. Semmi. Oszt megint semmi. Csak bámultuk egymást.

És jött a csoda. Gumicsizmában. "Hol a f@szba voltál te rohadt dög".

Tanulság: várj, hátha jön a gazdája. :)

2010. okt. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!