Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akár ezért előzetest is lehet...

Akár ezért előzetest is lehet kapni?

Figyelt kérdés
Történt egy kis incidens. Számítógépes, Informatikai dolog.. A számítógépet most lefoglalták, jelenleg is 9.gyanusítás, 3rendbeli. Most még "tovább és újra" kezdik a nyomozást, több "bizonyítékért". Most amit találnak a magánéletem, a céges adatok, stb egészen visszamenőleg végigénzik, és lesz ellenem kb akkor 30 "gyanusítás" kapásból, mert nem fognak vele egyetérteni, mindenre kelleni fog a magyarázatom, mit miért. Ha a jelenlegi mostani 9-ből felfog ugrani kb 15-20ig, akkor már simán jöhetnek értem a rendőrök, előzetesbe leültetni, és szépen addig kell ott dekkoljak, amíg mindenre nem adok magyarázatot?

jan. 8. 16:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem áll fent a szökés elrejtőzés veszélye, a tanuk befolyásolása, a bizonyítékok eltüntetése akkor nem indokolt.

"elvileg" ugye minden náluk van, és most értékelik.

jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ebből így nem derül ki. Akkor szoktak előzetesbe rakni, ha úgy ítélik meg, hogy fennáll pl a bűnismétlés lehetősége, tanúk befolyásolása, szökés, ilyesmi. Szóval ez főleg azon múlik, milyen bűncselekményeket is követtél el azon a számítógépen.
jan. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#2 Nem követtem el semmilyen fajta bűncselekményt, pl darknet, vagy hasonló dolgok. Egyértelműen most a Neptun rendszerbe való belépést nézték meg illetve milyen email fiókok vannak a gépemen, összes leendő adatokat, a sértett adatait is megtalálták rajta ( és azzal vádolnak,hogy visszaéltem az adatokkal).

Tehát kicsit komplex az ügy egyébként, de ezen felül más bűncselekményt nem követtem el, illetve már a kivizsgálás is megtörtént ezen felül, mindent megtudtak amit akartak, akkor most "miért csinálnak egy újabb kivizslágást, "több szakértővel? nyilván ez is 80ezrembe kerül, akkor a többit és én állom majd mint "vesztes"?

jan. 8. 16:51
 4/19 anonim ***** válasza:
Azért nem szoktak senki ellen többrendbeli eljárást indítani, mert "nem tett semmit", ha lefoglalták a gépedet, ott azért már van valami nagyobb probléma!
jan. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak ugy ok nelkul nem foglalnak le informatikai eszkozt, es nem lesz hazkutatas..


Mivel gyanusitanak?

jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint futattál egy keyloggert pár iskolai gépen, és elloptad néhány tanuló adatait, kódjait, emailjeit.

Aztán gondolom megpróbáltál bejutni az emailjeikbe, hátha azonos a jelszavuk oda is.

Reméljük nem próbáltál zsarolni senkit, és nem csináltál ebből üzletet.

jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A számitogépet azért foglalták le, mert belépten a Neptun, és a Díjnet rendszerbe a volt pároméba,és megváltoztattam rajta mindent adatot. Ő meg tett egy bejelentést. És Ip-címem alapján kijöttek, és elvitték. Ezen felül nem történt bűncselekmény.
jan. 8. 17:01
 8/19 A kérdező kommentje:

A vádak pedig, "személyes zaklatás", adatokkal való vissza élés, neptun rendszerbe belépés, díjnet rendszerbe belépés, közokirattal való vissza élés, "hamis magániratokkal való vissza élés", információs rendszerrel csalás bűntett elkövetés, Jelentős érdeksérelem okozásával elkövetett tiltott adatszerzés bűntette, információs

rendszer vagy adat megsértésének vétsége, információs rendszer védelmét biztosító

technikai intézkedés kijátszásának vétsége...

jan. 8. 17:05
 9/19 A kérdező kommentje:
Ja, és a személyes zaklatásba vették ezt is bele, mert beléptem a fiókba!!! AZ MÁR SZEMÉLYES ZAKLATÁSNAK MINŐSÜL, bár nálam az minősül annak, ha valóban testközelből személyesen zaklat valaki valakit..
jan. 8. 17:06
 10/19 anonim ***** válasza:
Ilyesmiből előzetes aligha lesz, egyáltalán börtönbüntetés se. De a végén perkálhatsz majd rendesen!
jan. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!