Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen az előzetes és milyen...

Milyen az előzetes és milyen a letöltendő börtön?

Figyelt kérdés

Magyarországon mennyire van különbség az előzetes börtönök és a jogerős büntetést töltő elítéltek elhelyezésére fenttartott börtönökben?

Igaz, hogy az előzetes megyei börtönök kicsik és nincs a zárkákban zuhanyzó, hanem egy közös zuhanyzóhelyiség van, a letöltő börtönök nagyobbak, ott van a zárkában is? Valamint a letöltendő börtönökben azért kultúráltabb a helyzet, nem mint az előzetesekben? Ott a rabok is kultúráltabbak?

Nem voltam még börtönben, nem is készülök, csak érdeklődöm.



2023. jún. 29. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Sehol nincs a zárkákban zuhanyzó. Ezt honnét vetted?
2023. jún. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. A rabokban mindben ott lakozik egy Dosztojevszkij.
2023. jún. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A technikai különbség annyi, hogy elkülönítik az előzetesben lévőket az elítéltektől, pl. nem lehet őket közös zárkába tenni elítéltekkel és a napközbeni mozgásuk is szabadabb.


De a bv. intézet állapota és a fogvatartás napirendje már más kérdés.

2023. jún. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es, én voltam tanulmányi kiránduláson a veszprémi börtönben, ott volt zuhanyzó a cellákban. A folyosókról meg ablak nyílt oda.
2023. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!