Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kellett 799Ft-os vámkeze...

Miért kellett 799Ft-os vámkezelési díjat fizetnem, ha már előzetesen bifzettem ebayen fizetéskor a vámot?

Figyelt kérdés
rendeltem egy 16$-os terméket, ami mellé jött még 4$ VAT, igy 20$ fizettem, még is amikor átvettem a postán, fizetnem kellet vámekezelési díjat. Amikor aliexpressrol vagy máshonnan rendeltem ilyen nem volt, pedig ott is elore fizettem az adót. És ez már másodjára történik, multkor egy 2-3 dolláros kis dolgot rendeltem ebayrol, és ugyanugy 799Ftot kellett fizetnem ezért, pedig ott is elore fizettem a vámot. Ez miért lehet? Valami rosszul van megadva vagy visszakéne igényelnem ezt a pénzt a NAVtol?

2023. júl. 4. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Mert a kettő nem ugyanaz.
2023. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Mert magyar vagy.
2023. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
A vám az amit az államnak fizetsz, mert vámköteles terméket hozol be. A vámkezelést pedig az állami postának fizeted, mert méltóztatik foglalkozni a csomagoddal miután a szállítást kifizetted korábban. Ez az eredménye, ha konkurencia nélkül van valami állami szereplő a piacon.
2023. júl. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Azt hiszem ha tudod bizonyítani, hogy levonták, akkor igen, de ez lehet annak a díja, hogy megnézték hogy levonták-e.

Jaja, 2# jól mondja, Magyarországon kicsit minden drágább.

2023. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Mert a VAT az az ÁFA, a vám pedig vám, a vámkezelési díj pedig vámkezelési díj.


"Miért van szükség vámkezelésre, mikor eddig nem kellett semmit vámolni?

2021. július 1-jétől megszűnt a 22 euró érték alatti küldemények áfamentessége. Valamennyi EU-n kívülről rendelt küldeménynél – uniós jogszabály szerint - vámkezelési eljárást kell lefolytatni, a küldemények után áfát és postai vámkezelési díjat kell fizetni, 150 euró fölött pedig vámot is."

[link]


Itt az "Automatikus postai vámkezelés IOSS alkalmazásával" sor vonatkozik ezekre a termékekre, mert az áfafizetés a vásárláskor megtörtént, utánvétes fizetésnél pedig 799 Ft a vámkezelési díj, amit a Posta részére kell megfizetni.

[link]

"Miért kell vámkezelni azokat az árukat, amelyeknél az áfát a webshopban már kifizették (IOSS alkalmazásával)?

A vámeljárás során minden EU-n kívülről rendelt áru tartalmú küldeményhez vám-árunyilatkozatot kell benyújtani a NAV felé, függetlenül attól, hogy az áfa megfizetésére a külföldi webáruházban előzetesen már sor került-e. A Posta a vámügyintézésért a Postai Szolgáltatások Általános Szerződéses Feltételekben meghatározott közreműködői díjat számít fel, melynek összege online fizetés esetén 399 Ft*, kézbesítéskor történő fizetéskor 799 Ft*.

*2021. július 1-jén érvényes díjszabás szerint."

2023. júl. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
17%

A posta lehúzása. Letagadják hogy kaptak vámkezelési azonosítót, majd veled fizettetnek extrában.


Ezt perrel lehetne csak visszanyerni, de eddig még senki sem próbálkozott vele.

2023. júl. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!