Munkáltatóm azonnal megszűntette a munkaviszonyomat, azon a napon amikor közöltem vele hogy szeretnék felmondani. Lehet ilyet?
Szóval közöltem vele december közepe után hogy, szeretnék felmondani és meg is beszéltük, hogy akkor év végéig maradok és januárba kezdhetek az új helyen. Erre kaptam egy emailt az ügyfélkapum (eü. biztosítás) hogy a jogviszonyom megszűnt azzal a nappal.
Ezt így megteheti a munkáltatóm következmény nélkül?
"Munkáltatóm azonnal megszűntette a munkaviszonyomat, azon a napon amikor közöltem vele hogy szeretnék felmondani. Lehet ilyet?"
Nem lehet. Szabálytalan.
Felmondani MINDIG írásban mondunk fel! Ha írott munkaszerződésed van, akkor meg kimondottak kötelező a felmondás írásba foglalása és a munkáltatónak írásban történő átadása. Ugyanis a felmondás napja vált ki joghatást, minden határidőt ahhoz kell igazítani. Ebből kifolyólag tudni kell bizonyítani is annak időpontját.
Te most jogilag fel sem mondtál. Csak jelezted a munkáltatónak, hogy "majd egyszer felmondasz". Mindegy, hogy mi volt a szóbeli megállapodás, ha mindkét fél majd ellenkezőt állít róla.
Már csak az érdekelne, hogy a jogviszony megszűnés dátuma után bejártál dolgozni a céghez? Azóta is dolgozol ott? Kevés az információ.
Egyébként panaszt a kormányhivatalokban található munkaügyi felügyelőségen/hatóságnál tehetsz. Ők az illetékesek. Adott esetben még a jogviszony visszaállítására is van esélyed, hacsak nem valami tévedés (elírás) történt, és véletlenül jelentett ki a NAV-nál, mint munkaviszonyost.
Tévedésben éltek, megteheti.
Ő mondott fel, ilyenkor a munkáltatónak jár 30 napos felmondási idő, amitől eltekinthet, amit meg is tett. A szabadságokat/túlótákat meg gondolom kifizette... innentől vége a történetnek.
Mehetsz perelni, de kifog nevetni a bíróság.
Te elsz tevedesben. Megegyezhetnek kozosen barmiben, abban hogy eltekintenek a felmondasi idotol es azonnal vege a munkaviszonynak. Azonban onkenyesen egyik fel sem rughatja fel a felmondasi idot.
Ha a munkavallalo le akarja dolgozni a 30napot akkor megteheti, jar neki a ber. Ha a munkaltato erre az idore nem akarja foglalkoztatni akkor is fizetnie kell.
Tehat a felmondasi idotol csak kozos megegyezessel lehet eltekinteni.
"Azonban onkenyesen egyik fel sem rughatja fel a felmondasi idot"
Ez így igaz. Valamint "bemondásra" sem szűnhet meg a munkaviszony.
Ott vagy a munkáltató általi felmondásnak, vagy a dolgozó általi felmondásnak, vagy egy közös megegyezésnek kell lennie ÍRÁSBAN! ahhoz, hogy a munkaviszony megszűnhessen.
Ilyen iratok nélkül egy esetben szűnik csak meg a munkaviszony - ráadásul felmondási idő nélkül, hiszen nem lesz felmondás hozzá -, ha a munkáltatót felszámolták. Ott a felszámolás utolsó napjával automatikusan megszűnik a munkaviszony, elég erről csak tájékoztatni - szintén ÍRÁSBAN - a dolgozót a felszámolóbiztosnak.
A felmondási időtől önkényesen egyik sem dönthet, mint arról sem, hogy melyik napon szűnik meg a munkaviszony. A felmondás közlésének napjához kötődik annak számítása, nem hasraütésszerűen. Felmondást - jogilag - a fenti esetben egyik fél sem lépett meg.
Jogszerű felmondás akkor lett volna a fenti esetből, ha a munkáltatótól nem kapott volna a dolgozó írott munkaszerződést, és a munkába lépése napjától számított 30 napon belül erre hivatkozva közölte volna - akár szóban is - azt, hogy felmondja a munkaviszonyát. Nyilván itt is ajánlott ezt írásban benyújtani, hogy tudja igazolni a dolgozó, a 30 napos határidőt betartotta hozzá. Mint olvashattad, ebben az esetben például KÖTELEZŐ az indoklás -> nincs írásba foglalva a munkaviszonyra vonatkozó megállapodás, aminek az írásba foglalása a munkáltató kötelezettsége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!