Normális, hogy a TV stáb nem készíthet felvételeket egy közlekedési balesetről?
Pár napja mondtak egy balesetet a híradóban. Teherautó és személyautó ütközött frontálisan, utóbbiban hárman meghaltak.
Amire felfigyeltem, hogy a balesetről komolysága ellenére nem jelent meg se a híradóban, se más hírportálon felvétel, és a híradó azt mondta be, miszerint "annyira megrázó volt a baleset, hogy a stábot sem engedték oda a helyszínre".
Na de a kérdésem, hogy ilyet lehet? Mi számít egyáltalán "megrázónak"?
A média tudósítóinak ugye ez a munkája, tehát bírniuk kell az ilyen látványt, a lakosságnak a híradóban meg úgyis csak kitakarva mutatják, ami olyan részlet, nem?
(Arról nem beszélve, hogy többen is meghalhatnak egy balesetnél, pl. tavaly valamelyik vasúti átjárónál 5-6 ember is elhunyt, mégis sok fotó meg felvétel kikerült az esetről a híroldalakra...)
Nem inkább arról lehet szó, hogy az érintettek "valakinek a valakijei" voltak, ezáltal gyorsan "elintézték", hogy ne legyen róla nyilvánosságra kerülő felvétel? Vagy csak szimplán annyi másik baleset (meg egyéb leadnivaló téma) történt aznap, hogy ehhez már pont nem ért ki a média időben?
Összegezve a kérdés: milyen jogi szabályozás vonatkozik a sajtó dolgozóira egy-egy baleset helyszínén? Milyen esetekben tilthatják meg számukra a felvételek készítését?
EMBEREK haltak meg abban a balesetben.
Emberek, akiknek vannak családtagjaik, akik most siratják őket. A családtagjaiknak joguk van ahhoz, hogy NE mutogassák a médiában ahogy az ő szerettük éppen haldoklik vagy meghalt.
Nyilván megfelelő távolságban, ahol nem zavarják a helyszínelőket, a mentést végzőket és ők maguk sem kerülnek veszélybe a forgalomban közlekedő járművek miatt, már készíthettek volna felvételeket, csak az nem lett volna elég érdekes.
Ne menjünk már le hiénába! Amikor Diana hercegnőnek volt a halálos autóbalesete akkor is képes volt egy fényképész oda nyomakodni és lefényképezni miközben haldoklik a kocsiban, hogy sok pénzért eladhassa a képet. Ahelyett hogy segíteni próbált volna rajta. Most Diana hercegnőről a gyerekei is bármikor találkozhatnak a médiában az anyjuk haldoklásáról készült felvétellel, miközben épp elég szörnyű már a tudat is hogy meghalt, nem kellene az is hogy az egész világ azon csámcsog miképpen nézett ki haldoklása közben.
A kérdező mennyire egy erkölcsi nulla vagy.
Egyszerűen kegyeleti jogok miatt nem engedik.
Mélységesen felháborodnék, ha egy szerettem elhunyt teste ott van beszorulva a kocsiba, fekszik az úton vagy bármi és egy Tv stáb ott videózgatja őket. Minek? Alapból nem értem egy baleset, hogy lehet hír értéket. Miért érdekel valakit, hogy az ország másik felén hárman meghaltak egy közlekedési balesetben? Még betegebb, hogy te problémának látod, hogy nem nézhetsz ezekről felvételeket.
Teljesen normális és erkölcsileg elfogadható, hogy ilyen helyre nem engednek tv-seket.
Úgy tűnik hogy az eddigi válaszolóknak nem sikerült még a kérdést értelmezni.
A kérdés az volt, hogy ha az elmúlt 10-20 évben balesetről tudósítva mutatták a roncsokat is (nyilván azután hogy elszállították a sérülteket és elhunytakat), tehát odaengedték a stábot a helyszínre, akkor most miért nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!