Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakásfelújítás társasházban...

Lakásfelújítás társasházban vs. balhés szomszédok?

Figyelt kérdés

Már a felújítás előtt egy héttel jeleztem a faliújságon és a liftben egy-egy A4-el, hogy zajjal is járó lakásfelújítási munkálatok lesznek nálam. Tegnap kezdte a megbízott vállalkozó az elektromos hálózat felújításával amihez sajnos falat kell vésni mert az eredeti, 50 éves vezetékek a betonban, vakolatban vannak, nincs csövezve. Hívott a szaki, hogy két szomszédom oda mentek balhézni, hogy azonnal hagyja abba. A szaki elküldte őket a fenébe, rá egy órára csengettek a rendőrök, hogy bejelentést kaptak csendháborítás miatt. Érdeklődtek, hogy mi a helyzet. A megbízott szakember előadta nekik, hogy mizu majd elmentek a rendőrök.


Este hívott a közös képviselő, hogy azonnal állíttassam le a munkát mert társasházi közgyűlés jóváhagyása kell. Mondom micsoda?! Mutassa meg az ide vágó törvényt, ez nem sikerült neki.


Nos a kérdésem: tudnak nekem valami bajt okozni?

Rendőrség kiment, felmérték a helyzetet, egyéb intézkedésre nem került sor.

Sajnos halaszthatatlan a munka, instant tűzveszély lépett fel. Az egyik konyhai vezeték füstölni kezdett, hunyorgott a lámpa. Azóta a szerelő mutatta, hogy kb az összes kötődobozban meg vannak égve a kábelek. 1972-es építéső panelről van szó.


A következő szöveget írtam ki amúgy:


"tisztelt lakótársaim! az XX/YY lakásban hétfői kezdettel (11.27) várhatóan 4-5 napig nagyobb zajjal is járó lakásfelújítási munkálatok folynak, kérem a szíves megértésüket!"


Ezzel van valami gond esetleg? Nem akarok a szomszédokkal rosszban lenni.



2023. nov. 28. 08:40
1 2
 11/12 anonim válasza:
68%
A felújitást napközben a házirend betartásával kell végezni,ha ez megvan senki nem zaklathat!A társasházi törvényt nem irhatja felül semmi szerintem.A rossz indulatú,irigy emberekből egyre több van sajnos.
2023. nov. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudnak mit csinálni, katasztrófaveszélyt hárítasz el, ez nem csak jogod, de kötelességed is. Igaz, hogy panelban rohadt hangos bír lenni, de amíg nem hónapokon keresztül fúr-farag valaki, addig nem vészes.

Ezt az érvet viszont hanyagoljuk már, hogy "mindenki irigy, akire panasz van a gyakorin", nagyon elcsépelt már. Amikor felettem ment lakásfelújítás sokáig, én nem a felújítót irigyeltem, hanem azt, akinek csendes a szomszédja :D

2023. nov. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!