Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Be tudom perelni? van értelme?

Be tudom perelni? van értelme?

Figyelt kérdés
Kölcsön adtam ismerősnek 2 éve 700 ezer ft-t, akkoriba jóba voltunk így úgy volt hogy majd kb év múlva vissza adja, de azóta nem nagyon beszélünk, nem a pénz miatt hanem csak úgy eltávolodtunk egymástól, persze azért pár havonta beszélünk hogy mi helyzet és ennyi, és hát ahányszor szóba hozom a pénzt mindig halogatja, és pont a múlt héten volt nagyobb veszekedésem vele emiatt, be lehet perelni emiatt? van értelme? anno átutaltam neki a pénzt így ha banktól lekérném a régi bankszámla kivonatot azon látszana a dolog, ennyi bizonyítékom lenne

2023. okt. 2. 19:32
 1/9 DK-s ***** válasza:
52%

Talán lenne, talán nem.


De én amondó vagyok, hogy értelmetlen. Nem azért mert esetleg vesztenél, hanem azért, mert nem ér annyit az egész.

2023. okt. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

A számlakivonat semmit nem bizonyít, azon kívül, hogy utaltál neki pénzt. De arra nem bizonyíték, hogy ezt kölcsön adtad, szóval semmire sem jó.

Ettöl a pénztöl elbúcsúzhatsz, tanulság, senkinek nem adunk úgy kölcsön, hogy nincs róla papír, kivéve, ha nem gond, hogy nem kapod vissza.

2023. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha volt kölcsönszerződés, akkor fizetési meghagyást kell neki küldeni. Ez az első lépés.

Ha nem volt, akkor...

2023. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Pereld be!
2023. okt. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Egyedül azt tudod bizonyítani, hogy neki átutaltál ennyi pénzt.

Sem azt nem tudod bizonyítani, hogy kölcsönbe adtad (nem pl. ajándékba), sem azt, hogy azóta nem adta vissza, sem azt, hogy milyen határidőben állapodtatok meg a visszaadást illetően.

Én esélytelennek látom a pereskedést.

A tanulság az, hogy ekkora összeg átadásánál mindenképpen szerződést kéne írni a feltételek és körülmények pontos leírásával.

2023. okt. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha volt szerződés igen, ha nem volt akkor tanuló pénz.
2023. okt. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező hülyeségeket beszélnek az itteni nethuszárok pereld be nyugodtan ha papírod van,hogy utaltál!


Neki kell bebizonyítani, hogy az összeget visszaadta, amennyiben ez nem sikerül, nyerni fogsz!

2023. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

7-es: tévedésben vagy továbbra is, mert az, hogy a kérdezö átutalt X összeget, NEM bizonyítja, hogy KÖLCSÖN adta, csak azt, hogy fizetett valamennyit. A másik fél ezzel az erövel állíthatja azt, hogy ö adott a kérdezönek kölcsön és ez volt a visszafizetés, vagy eladott neki valamit és ez volt az ára.


Ugyanis ha te utalsz valakinek pénzt, abból nem derül ki, miért tetted, KIVÉVE, ha odaírtad, hogy "kölcsön X-nek", minden egyéb esetben nem bizonyítható a kölcsönadás ténye!

2023. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Vagy azt mondja, hogy ezt ajándékba adtad és semmiféle viszonzást nem kértél cserébe.

Bizonyítsd be, hogy nem így volt! Úgy, hogy minden csak szóban hangzott el!

2023. okt. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!