Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyvéddel kötött szóbeli...

Ügyvéddel kötött szóbeli megállapodás nem teljesülése miatt milyen jogi lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Kedves GYIK-esek!

Idén februárban szóbeli megállapodást kötöttem egy ügyvédi irodával arra vonatkozóan, hogy egy ingatlanunkon bizonyos módosításokat hajtsanak végre a földhivatal közreműködésével. Az ügyvéd a dokumentumok beadását a teljes megbízási díj kifizetéséhez kötötte. A díjat kifizettük, a dokumentumokat beküldték, a földhivatal azonban elutasította a kérelmet. Az elutasítást követően egy hosszadalmas ügyintézés következett egy harmadik vállalkozóval, aki rengeteget dolgozott az ügyünkön, de végül ő sem tudott megoldást biztosítani a problémára (az ügyvéddel ellentétben ő azonban nem kért el egy forintot sem).


Beszéltem az ügyvéddel, rákérdeztem, hogy mivel nem teljesült a szolgáltatás, mi a gyakorlatuk a pénzvisszatérítést illetően, ő válaszként arra hivatkozott, hogy dolgoztak vele sokat, így ezt elutasította. Én úgy látom, hogy a szolgáltatásunk a kért változtatások foganatosítására szólt, így azon az állásponton vagyok, hogy teljes befizetett összeg visszajár.


Fentiek fényében szeretnék érdeklődni olyan jogszabályi passzusok vagy lehetőségek felől, amiken keresztül én jogi úton érvényesíthetem az álláspontomat és kérhetem a befizetett díj megtérítését. Ha bárki került hasonló helyzetbe, nagyon megköszönöm, ha mesél róla és elmondja, mi lett az ügy kimenetele.


Köszönöm előre is az értelmes válaszokat!


2023. okt. 1. 17:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10, itt aki égően viselkedik, az te vagy...


Abban az esetben lenne igazad, hogyha jogi útra terelted volna az ügyet, és annak ellenére megnyerted volna a pert, hogy én lehetetlenre mondtam.


Annyira ostoba vagy, hogy fel sem vagy képes fogni, mekkora szerencséd volt ezzel az ügyvéddel. Más ügyvéd egyszerűen elhajtott volna, te pedig még most is azt a megoldást kutatnád, ami valójában nem is létezik.


Inkább örülj, hogy rövid úton sikerült lezárnod, és tanulj az esetből. Vagy ne. Ez már a te döntésed. De ha megint ilyen szituációba kerülsz, hozzám ne gyere sírni...

2023. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Latom fontos neked, hogy tied legyen az utolso szó :) megparancsolom, hogy zárd le a beszélgetésünket egy kommenttel, utána bujj a sarokba sírni a nyomorult életed miatt. Puszi 😙
2023. okt. 3. 20:12
 13/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem fontos nekem, hogy enyém legyen az utolsó szó, csak nem hagyom szó nélkül, amikor személyemben alaptalanul támadnak arrogáns stílusban...


Ha annyira nyomorult lenne az életem, amennyire te azt elképzeled, akkor neked sem írtam volna segítő választ. De tudom, mindenki magából indul ki...

2023. okt. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!