Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne a megoldás az orvosok...

Mi lenne a megoldás az orvosok hálapénzére?

Figyelt kérdés
2008. dec. 30. 19:57
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
97%

23.20-asnak. 21.09 vagyok.

Igen, az állma pénzén tanultam. Mert tudod, aki tanul, az be tud jutni államilag finanszírozott képzésre. Akinek nincs elég pontja, az fizet. Így korrekt, nem?

Sajnálom, ha neked nem sikerült.

Igen. Az első 4 évet nappalin jártam, amíg t dolgoztál, és jól éltél a fizudból, addig mi a férjem fizetéséből próbáltunk megélni, de nm ment volna. Szerencsére a szüleim évtizedeken át takarékoskodtak erre a célra.

A következő diplomámat pedig munka mellett kezdtem el. Hát nem leányálom. De most egyéves gyerek mellett még nehezebb...

U.I.: Még előtted is ott a lhetőség, hogy lediplomázz az állam pénzén, csak (újra) le kell érettségizned... Sok sikert.

Ja, és ha egy pék rossz kiflit süt, legfeljebb nem mész hozzá többet, de egy tanító személyisége, munkamorálja, hozzáállása, stb. többszáz gyerek, leendő orvos, pék, stb. személyiségét, lelkét, hozzáállását stb. befolyásolja. Puszi

2009. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
98%

00.28-nak.

Nos, diplomát elég nehéz ész nélkül szerezni. Tudod, időnként vizsgázni is kell...

Ha azt hiszd, ebből áll a munkánk, hogy ismételgetjük az anyagot, neked talán tnylg ilyen tanáraid voltak... Részvétem.

Egy gyerek a nap 8 óráját iskolában tölti, minimum 8 órát alvással tölt, kiszámolhatod, ha nem esik nehezedre, ennél kevesebb időt tölt a szüleivel. Szóval nem elhanyagolható az iskola és a pedagógus nevelő, szmélyiségformáló hatása. Ha egy kicsit belelátnál, tudnád, hogy az oktatás talán a legkisebb feladatunk. Emellett családi problémák, társadalmi konfliktusok, érzelmi válságok, és számos problémák megoldásához segítjük a gyerekeket, támogatjuk őket, és mgtanítjuk nekik, hogyak kezeljék az egyes helyzeteket. S mindezek által hozzásegítjük, hogy a társadalom értékes tagjaivá váljanak.

2009. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
89%
"Nos, diplomát elég nehéz ész nélkül szerezni." Ha nincs ész, akkor a pénz is elég. De hagyjuk. Az egészben csak a nagy "kivagyiskodás" zavar, ha ez eddig még nem derült ki. Az, hogy írtam néhány szúrós választ, csak azért volt mert érkezett néhány felfuvalkodott üzenet amit nem bírtam szó nélkül hagyni. Részemről vége.
2009. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
88%

Hát...abban mi a felfuvalkodás, hogy nevetséges az pld, hogy egy orvos, aki életeket gyógyít kevesebb pénzt tud keresni kishazánkban hivatalosan, mint az, akinek nulla felelőssége van és nem is tanult annyit? Lehet, hogy nagyon nagyon bántom írtam, mert dühös voltam, mikor klimpíroztam, ellnézést, hogy rosszul fejeztem ki magam....a lényeg az lett volna, hogy az orvosok az uniós orvosokhoz képest nincsennek megbecsülve....:O(

Remélem,hogy nem vetted sem Te, sem más magadra, nem személyeskedésnek szántam, csak dühít az életszerűség, ami mögötte van.

2009. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Emberek, Emberek lassítsatok már! Sajnos itthon nem csak

az orvosok nincsenek megbecsülve, hanem sokan mások sem! Nem lehet mindenkinek ilyen-olyan diplomálya, hát akkor ki végezné el a lakatos,autószerlő, hegesztő, asztalos, kőműves stb. munkáját?! Kérdésem azért generálódott, mert egyre többet járok külföldön, és látom az ottani kórházi állapotokat, munka körülményeket. Igen, úgy van ahogy egy válaszoló leírta, ha az orvos hálapénzt vesz el egy betegtől kivágják! Jó esélye van rá,hogy egyhamar nem talál munkát magának! Azért ez elgondolkodtató. Bár a fizetésük lényegesen több az itthoni fizetéshez képest! Köszönöm a válaszokat!

2009. jan. 4. 19:32
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

2008-12-30 21:05, csak annyit, hogy az orvosok is nagyon lestrapálódnak, lehet nem az ízületük megy tönkre, mint az építőiparosoknak, hanem idegileg-lelkileg, szív és érrendszerileg mennek tönkre. Aki lelkiismeretesen dolgozik az azért, aki flegmán az a visszajelzések miatt törik néha meg, jó néha fel se fogja mennyire szar orvos.

az egyik legkorábbi halandóságot mutató szakma az az orvosoké, a hatalmas felelősség miatt.

a hálapénzt elítélem, azt is aki adja azt még jobban aki elfogadja azt meg aki elvárja egy selejtes élőlénynek tekintem.

2009. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
91%

Engem pont, az egészségügyben tapasztalható masszív feudális rendszer miatt beszéltek le az orvosiról, hogy én ahhoz túl autonóm vagyok, és így csak bajom lenne ebben a szakmában.


Egyik orvosi egyetemen az oktató magyarázta az elsősöknek, hogy ők a lehető legtöbbek, a beteg meg csak egy szükséges valami az uralkodáshoz. És ott nem is orvosinak hanem istenképzőnek nevezik magukat a diákok.

Komolyan felfordult a gyomrom az egésztől.

2009. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
Nos szerintem meg az a feladata hogy meggyogyitson!Az szerintem elég gáz ha a hálapénzt alapjául véve nézi meg az embert.Tehát ha valaki bemegy pl.börproblémákkal és nem ad hálapénzt,akkor csak ránéz a doki messziről az illetőre és kész?Ha viszont odaadja a hálapénzt akkor meg talán már veszi a fáradtságot és részletesebben meg is vizsgálja vagy mi a fax?Nemtom valahol meg tudom öket érteni,valahol meg nem!
2009. jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
21:09-es tetszett a kommented!Komolyan!És teljesen egyetértek veled.Odab'szos volt!Igen sajnos az érdek,az a kib'szott érdek!Sajnos nagy ur!A másik meg az(nem bántom öket,senki ne értse félre)hogy a havi több százezres fizetés mellé elvárja pl.egy nyugdijas vagy egy fiatal embertöl azt a pár száz,lehet többet is nemtom.De nem nagyon látok mostanában dokit aki ne BMW-vel járkálna.Biztos van olyan is aki nem.Mert nem 70ezer Ft/bruttoér dolgozik egy gyárban,az biztos!
2009. jún. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Sok doki nem BMW-vel jár, és egy kezdőorvos fizetése 110ezer ft.
2009. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!