Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne a megoldás az orvosok...

Mi lenne a megoldás az orvosok hálapénzére?

Figyelt kérdés
2008. dec. 30. 19:57
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
95%

Az orvostársadalom a leg feudálisabb rendszer hazánkban. Ha valaki bekerül az orvosira már ott megkezdődik az agymosás. Az orvos egy külön kaszt, az érinthetetlenek kasztja. Aki egy kicsit figyeli a sajtót megfigyelheti, hogy hogyan veti ki a rendszer magából a renitenseket. Aki nem áll be a sorba, az elmegy külföldre, vagy ellehetetlenül.

Miért nem lehetetett megváltoztatni semmit az gészségügyben 20 év alatt ? Az érdekkörök blokkolják a változásokat.

A hálapénz ennek a rendszernek az ivadéka. Tisztességes fizetés és szigorú ellenőrzés lenne a megoldás. Az ellenőrzésnél kezdődik a probléma. Egy orvost csak orvos ellenőrizhet - a kasztrendszer miatt amire az elején utaltam. Namost holló hollónak nem vájja ki a szemét. A kör bezárult, mivel az öntisztulási folyamat elképzelhetetlen. Egyik orvos sem fog önként lemondani havi több százezer esetleg millió forintos ADÓZATLAN (!) jövedelemről. A reklám is azt mondja : Hülye azért nem vagyok !

2008. dec. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
90%

Én is azt mondom hogy ha tényleg úgy működne ez a hálapénz hogy mi ha akarunk és meg vagyunk elégedve és adunk hálából egy kevés pénzt ok, mindenkinek a maga dolga. De nem úgy hogy előre elvárják és még megmondják azt is sokszor hogy mennyit. Ez a szomorú. És nem csak orvosok, nővérek is akkor foglalkoznak a beteggel többet ha kapnap egy két ötszázast. Tisztelet a kivételnek, csak sajnos ritka.

De a másik oldala, hogy nem szégyellik magukat hogy eladják önmagukat 500 ft-ért? Már aki.

Jó tudom nem, mert kevés a fizu. Másnak is!!!


De amúgy ez olyan hogy bemegyek a boltba és külön pénzt adok az eladónak hogy kiszolgáljon engem. Ha nem adom amit elvár, nem szolgál ki. Csak szegény eladók ezt nem tehetik meg. Pedig így kéne. Pláne a hálapénzes orvosokkal. Mert pl boltba ők is járnak. És az életükhöz szükséges élelmiszereket veszik meg az eladótól.

2008. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos (vagy természetesen) szerintem akkor is elfogadnák,sőt elvárnák a hálapénzt,ha a fizetésük nem a béka segge alatt lenne,mert megjegyzem ott van.Szeméyles tapasztalatom ,hogy ez nem cska az orvosokra,de az ápolókra is igaz: ha egy héten legalább egy huszast nem pengetsz valamelyiknek,hagyják a rokonaidat a saját szarukban feküdni!Szó szerint értendő! Persze van ellenpélda is,csak nagyon kevesen,egyre kevesebben mert kimenekül ebből az országból akinek van lehetősége és egy kis esze.A hálapénz is annak a szüleménye szerintem,hogy ők tényleg egy külön kasztrendszernek titulálják magukat,a fül orr gégészet rendszeres látogatója voltam egy időben,szabályosan fel volt háborodva a doktor,hogy én őt rendelési időben zavarom mindenféle problémámmal:-)) Nem tapasztaltam másik osztályon sem mást.Semmi jót.:-)
2008. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
95%
Ja és hát ebből következik,hogy gyakorlatilag ívesen fossa le azt amire felesküdött.Nem ilyen orvosok kellenének,de ez ebben az országban nem megoldható,és nem is lesz az soha ilyen eü helyzetek mellett
2008. dec. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
87%

Fizetős egészségügy.


Tök logikus: aki egy szolgáltatást igénybe vesz, az fizet érte. Így van ez mindenhol, így kellene lennie az egészségügyben is - külön súlyozva még aszerint is, hogy ki mennyire figyel az egészségére, és ki mennyire nem. Mert jelen helyzetben az egészségesen élők, akik a legritkábban veszik igénybe az orvosi szolgáltatásokat, fizetnek az egészségtelenül élők helyett is, akik pedig rendszeresen járnak orvoshoz.


De egy kicsit elkalandoztam, bocsánat. A lényeg tehát az, hogy ha a dolog nem államilag ingyenes, hanem max. államilag támogatott, de aki orvoshoz megy bármiért is, az valamennyit mindenképpen saját maga fizet ott helyben, egy előre lefektetett, fix keret szerint, akkor máris úgy érezheti, hogy ő fizetett, tehát kvázi "megjutalmazta" az orvost személyesen azért, amit az tett őérte, így már kevésbé érzi szükségét a hálapénznek is.


Mert jelenleg épp az a baj, hogy ha egy jobb érzésű emberen segít egy orvos, akkor az ember úgy érzi, hogy ő adósa az orvosnak. Hiába tudja ésszel, hogy az orvos megkapja a fizetését az államtól a munkájáért, ez nem segít azon az érzésen, hogy ő most ott helyben kapott tőle egy szolgáltatást, amiért nem fizetett neki. Ez egy teljesen természetes, emberi dolog: mindannyian, ha teszünk valamit valaki másnak, elvárunk valamiféle viszonzást (még ha csak olyan közvetett módon is, hogy majd egyszer valaki más is tesz értünk valamit, de), és ha nekünk tesznek valamit, akkor mi is szeretnénk azt viszonozni valahogy (mint fentebb, még ha akár valamikor később, valaki másnak is, de). Viszont mivel ezt egyik orvossal se tudja megtenni az ember soha, ezért adósnak érzi magát... annál inkább, minél nagyobb problémáján segített az orvos, és annál inkább szeretne adni valamit.


Ilyen esetek pedig mindig is lesznek, amíg csak ingyenes az egészségügy, még a legrendesebb orvosok (akik kereken kijelentik mindenkinek, hogy NEM FOGADNAK EL hálapénzt) esetében is, mivel a fent említett viszonzáskényszer érzése ugyanúgy fel fog lépni a pácienseiknél, és valamivel akkor is meg fogják ajándékozni őt, így vagy úgy. És az ilyen esetek mindenképpen fenn fogják tartani a hálapénzt.


Megoldás tehát, ahogy mondtam is, fizetős egészségügy. Fizessen mindenki az orvosnak, ahogy illik, és ezzel máris kielégítheti a viszonzási vágyát is, így már a hálapénznek sem fogja szükségét látni.


A vizitdíj pl. egy lépés volt a jó irányba, még ha lett is volna mit javítani/módosítani rajta, az infrastruktúráján, rendszerén, stb., de az alapelgondolás jó, az alapvető irány jó. Aki tehát leszavazta, az a hálapénzre szavazott, nekik lehet köszönetet mondani, amiért hozzájárultak eme intézmény fenntartásához.

2008. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
84%

Én NEM adok hálapénzt. Miért tömjem a zsebét egy gazdag pasasnak, mikor nekem alig van mit ennem.


Tanítónő vagyok. Nem kapok hálapénzt, se tyúkot, se fél disznót. Pedig a jövő rajtam múlik. Nem?


Ja, és még nem is sztrájkolhatok. Pontosabban sztrájkolhatok, de azt le kell dolgozni, mrt hát a tanórák nem maradhatnak el, a gyerek nem tehet semmiről. Így meg minek sztrájkolni?


22 évet tanultam eddig életemben. Ebből 10-et a felsőoktatásban. 80 e a fizum. 30 e az utiköltségem. De örülhetek, hogy van állásom.


Erről ennyit...

2008. dec. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
80%
"Pedig a jövő rajtam múlik. Nem? " Nem. A jövő nem rajtad múlik. Ne szállj el magadtól. A jövő a péken múlik aki meg süti a kenyeredet, a földművesen aki megtermeli a búzát hozzá, a kőművesen aki felépíti a házadat, a politikus aki elb@ssza az életedet és úgy általában minden létező szakmán. Nem szeretem amikor valamelyik szakma ennyire előtérbe akarja tolni magát. Mindenki elvégzi a feladatát és mindenkinek kéne kapnia egy normális fizetést amiből meg tud élni. Te is a tanulással jössz. Az állam pénzén tanultál amíg más már dolgozott. Örülj neki, de ne hozd fel mint egy mártír.
2008. dec. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
92%

Sztem ha az orvosok fizetése az egekben lenne, akkor is elfogadnák a hálapénzt, max. nem várnák el.Ami jó.


Az utolsó válaszolónak pedig:


Nos, ami a fizetéseket illeti azért a kormány a hibás.

Kíváncsi vagyok hogy akik "sírnak" hogy igy szar-úgy szar azok hova szavaztak.Ha a mostani kormányra, akkor magukra vessenek, ők akarták ezt a kormányt, itt van tessék.

Ez vonatkozik azokra is, akik nem mentek el.

Remélem 2010-ben jó helyre rakjátok az X-et.

( Megsúgom, nekem se vmi sok. )

2008. dec. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim válasza:
89%

orvosként nem lehet megélni magyarországon. hálapénzből is csak bajosan.

ne legyetek betegek sose idehaza, a magyar egészségügy egy halálgyár.

az értelmes, tisztességes orvos kénytelen elmenni oda, ahol megbecsülik a munkáját, csak az ügyeskedők maradnak.

2008. dec. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem, az lenne a legeslegegyszerűbb megoldás a hálapénz megszüntetésére: az indiai modellt érdemes követni!Azok az indiai orvosok, akiknek a rendelő előtti váróban nem látni vagy elvétve várakozó betegeket, azok nagyon jó orvosok, jól dolgoznak, meg tudják gyógyítani a betegeket. Azok az orvosok, akik nem jól dolgoznak vagyis sok beteget látni a saját rendelője előtt, ezek nem tudják meggyógyítani a betegeket, tehát ezek kapnak kevés fizetést! Megdöbbentő ez a helyzet, úgy érzem, így igazságosabb! Tehát ezt az indiai modellt érdemes Magyarországon törvénybe foglalni és bevezetni, nagyon szupi lenne!Tudom, hogy az ügyeskedők megbuknának és kiesnének a versenyből, a jó orvosok megmaradnának a pályájukon és a betegek is jól éreznének magukat. Ha ez az indiai modell létezne itthon, akkor a betegek nem rettegnének attól vagy adnak vagy nem adnak hálapénzt, akkor is "leszarják" a betegeket és nem kellene folyton a megalázó érzéssel nap mint nap szembesülni!
2008. dec. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!