Ha van 2 testvér és örökölnek 2 ingatlant akkor lehetséges úgy örökölniük a hagyatéki eljáráson hogy az egyik ingatlant az egyik a másikat a másik kapja?
"a Polgári Törvénykönyv lehetőséget ad az örökösként érdekelteknek arra, hogy megállapodjanak az örökségük egymás közötti megosztásáról.
Ez a lehetőség fennáll a végrendelet hiányában irányadó törvényes öröklési rend esetében is.
Ezt a megállapodást osztályos egyezségnek hívják. ...
Az osztályos egyezség tehát az öröklésben érdekeltek olyan megállapodása, amelyben arról állapodnak meg, hogy mit és milyen arányban örököljenek a hagyatékból. Fontos, hogy az osztályos egyezségbe az öröklésben nem érdekelt személyt viszont nem lehet bevonni, azaz például az örökhagyó unokája nem vehet benne részt, kivéve, ha a végrendelet vagy a törvényes öröklés alapján örökös (mert ekkor öröklésben érdekelt személy). A megállapodásban lehetőség nyílik arra, hogy a végrendelettől eltérően egyes vagyontárgyakat más-más öröklésben érdekelt kapjon; vagy arról, hogy a végrendelet vagy a törvényes öröklési rend szerint járó örökségnél egyikük többet vagy kevesebbet kapjon. Az osztályos egyezség egy speciális közös tulajdon (ez a hagyatéki osztály) megszüntetési módja is, amennyiben arra irányul, hogy az egyes vagyontárgyaknak egy-egy tulajdonosa legyen. Az örököstársak közötti egyéb vagyoni vitákat nem lehet az osztályos egyezségben eldönteni."
5 éve halt meg az édesanyánk, és a testvéremmel így egyeztünk meg, a közjegyző azt mondta, semmi akadálya. (Ez alapján laikusként azt gondolom, bizonyos esetekben lehet jogi akadálya.)
Az egyik ingatlan közjegyző által felbecsültetett értéke akkor 6 millió volt, a másiké 11 millió.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!