Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a pozitívum a státusztörvén...

Mi a pozitívum a státusztörvényben?

Figyelt kérdés
Sziasztok, sokat olvastam a státusztörvény negatív hatásairól, de elgondolkodtam, hogy ennyi negatívum mellett kell lennie pozitív oldalnak is. Erre lennék kíváncsi. (Légyszíves ne a politikai nézetetek alapján valaszoljatok!)

2023. jún. 4. 10:02
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
32%

en is megjartam tobb iskolat es ki merem jelenteni hogy a tanarok 95%a kontrollmanias p*csa

Statusztorveny tul van hypeolva

1. Jaj jezusom ha felmondasz ott kell meg maradnod 6honapot?

Mas munkahelyeken is igy van,es 6 honapot azert kell mert a gyerekek erdeme is!

2. Teljesitmeny ber lesz VEGRE

Ne kapjon egyenlo fizetest az aki levetit egy pp-t es kimegy az orarol mint aki rendesen tanit

3. “július 15-ig meghosszabbítható, ha előre nem látható és el nem hárítható okból nem lehet átadni a tantárgyi követelményeket.” Ezzel mi a baj?

4. “ azt javasolták, hogy egy tanárt egy járáson belül a belegyezése nélkül akkor lehessen a félév végéig más iskolába átirányítani, „ha az új feladatellátási hely és a lakóhely között − tömegközlekedési eszközzel − történő oda- és visszautazás ideje naponta a három órát nem haladja meg”, és ha kollégái között nem akadt önként jelentkező.” Ez is teljesen maskepp van beallitva a magyar nep alltal,egy kollegad is jelentkezhet hogy inkabb o megy oda,magyarorszagon a legtobb helyre eljutsz 2 ora alatt vonattal pl Gyor-Budapest vonal,es nem haladhatja meg a 3 ora utat,akkor mi a problema? Egy videki tanar jobban is keresne Budapesten es csak felev vegeig lehet ilyen csinalni!

5. “évente lesz teljesítményértékelés, ezáltal a jobban teljesítők magasabb fizetést vihetnek majd haza. “ Igyvan,tanuljanak meg dolgozni,ha jol tanitanak tobb lesz a fizu.

6. “havi illetmény összege gyakornok esetén a kormány által rendeletben megállapított összeg, pedagógus I. fokozat esetén 410 000 forinttól 1 065 000 forintig, pedagógus II. esetén 430 000 forinttól 1 135 000 forintig, mesterpedagógus esetén 520 000 forinttól 1 365 000 forintig, kutatótanár esetén 640 000 forinttól 1 470 000 forintig terjedhet.” Mi a problema?

!A legtobb tanar azert ment el tanarnak mert szerette a xy tantargyat,de attol meg nem biztos hogy meg is tudja tanitani a tananyagot ez a problema!

Ha van 1-2 normalis tanar az is elmegy aztan maradnak a kioregedett harpiak es a gyerekek isszak meg a levet,pedig a gyerekek voltak tuntetni a tanarokert😉

2023. júl. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
86%

#21

>a tanarok 95%a kontrollmanias p*csa

-ez trágárul hangzik, de nem értem, mit jelent. Követelnek? Nofene...


1+4: Ez azt jelenti, hogy mondjuk megegyezek a szomszédban lévő iskolával, hogy ott fogok tanítani, aláírunk erről egy szerződést, utána közlik, hogy mégsem ott, hanem utazzak napi 3 órát (ami nem számít bele a munkaidőbe), és fél évig - amíg tarthat az "átirányítás" - még fel sem mondhatok.


2-5: És hogyan méred a teljesítményt? Szakképzésben dolgozok, itt már elvileg évek óta működik a rendszer, de nem jó, sőt ahogy alakul egyre rosszabb lesz. Nincs MŰKÖDŐ teljesítménymérési rendszer, papírgyártás van. Sőt a vezetőket annyira leterhelik munkával, hogy még annyi óralátogatás sincs, mint régebben. Három év alatt egy órámon voltak bent és elkérték egy másik órám óravázlatát, ebből keletkezett egy szép köteg papír, meg mindenféle számok.


6: az a probléma, hogy ezek durván széles sávok, és a törvény nem biztosít semmi garanciát. Például arra, hogy ne mindenki a sáv alsó határát kapja.


>!A legtobb tanar azert ment el tanarnak mert szerette a xy tantargyat,de attol meg nem biztos hogy meg is tudja tanitani a tananyagot ez a problema!

-Sajnos a mai helyzet az, hogy jelentős részben az megy tanárnak, akit máshová nem vettek fel. A másik szomorú az, hogy régebben a tanárszak nem sokban különbözött a nem tanárszaktól. Kémia-fizika szakosként a fizikus és vegyész hallgatókkal együtt voltak óráink az egyetemen. Csoporttársaim nagy része nem ment tanítani, mert el tudott menni máshová is a diplomájával. Ma már a tanárszak jóval alacsonyabb belépési köszöbbel (nem kell emelt érettségi, alacsony a ponthatár) és a szaktárgyat illetően jóval alacsonyabb tudásszinttel jár: nem tudsz elmenni máshová, ha nem jön be a tanítás. Egy jó szelekció az lenne, ha kétszer anyni tanárszakos végezne, mint amire igény van, többet fizetnének, mint az értelmiségi átlagbér, és a gyakornokoknak csak a sikeresebben tanító feléből lehetne tanár. Most pont fordítva van. A túlmunka részért leszámítva elmondható, hogy jól tanítani könnyebb, mint rosszul. Jobb érzés, ha figyelnek rád a diákok, mint ha nem. Tehát aki rosszul tanít, nem azért teszi, mert fizetéslevonással nem büntetik ezért, hanem mert ennyit tud (és segítséget se kap ahhoz, hogy többet tudjon).


>Egy videki tanar jobban is keresne Budapesten

-Ugyan mitől keresne jobban? Pont azért tüntetnek az elitgimik diákjai, mert már ott is tanárhiány van, különösen Budapesten, mert ott drágább az élet és az alternatív munkák jobban fizetnek, elszívják a tanárokat.


Szóval én nem látom, hogy ettől a törvénytől végre megszűnne az "összevont matekóra" (tanárhiány miatt a kolléga több osztályt tanít egyszerre). Én is képzem át magam programozóvá, mert nem akarok beleragadni ebbe a szar rendszerbe.

2023. júl. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!