Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki esti tagozaton tanul...

Aki esti tagozaton tanul felnőttként szakmát és nem itthon helyezkedik el, neki is vissza kell fizetnie a tandíjat, mint az egyetemi szakoknál?

Figyelt kérdés
2023. máj. 20. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Ezt ki mondta neked?

Hogy vissza kell fizetni bármit is?


Írtál alá valamilyen szerződést, nyilatkozatot, vagy tettél a visszafizetésre bármilyen ígéretet, bizonyíthatóan?

2023. máj. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, egyetemen aláírtam, nem itthon dolgoztam, be is vasalták rajtam a tandíj kétszeresét.


Most szeretnék estin szakmát tanulni és az a kérdésem, hogy ott is ugyanez van vagy nem. Elvileg két szakma ingyenes estin, de nem tudom, hogy ott mi a helyzet. Mert eltérő válaszokat erről azok, akiket megkérdeztem.

2023. máj. 20. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
A tanulmányi osztályt kérdezd meg.....
2023. máj. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, már hívtam már vagy harmincszor őket, e-mailt is írtam, de eddig nem kaptam választ.


Azért ha valaki biztosra tudja, akkor írja már meg, legyen szíves.


Villanyszerelő szakmát akarom elvégezni. Állami suliban két éves és ingyenes, pénzes suliban csak egy év, de fizetni kell fél millió forintot.


Elméletileg itthon akarok dolgozni vele, de ki tudja, hogy mi lesz egy két év múlva, lesz-e egyáltalán igény rá, úgyhogy lehet, hogy ki kell vele menni és ha ebben az esetben ki kellene fizetni a tandíjat, mint az egyetemi szakoknál, akkor már jobban járok, ha pénzes sulit végzek el, mert az egy év alatt meg van, feltételezem, hogy akkor olcsóbb is, mint az állami, ami két éves.

2023. máj. 20. 18:42
 5/6 anonim ***** válasza:

személyesen menj be a tanulmányira, akkor nem tudnak olyan könnyen lerázni, elvileg....


esetleg az iskola képzési szabályzata is adhat némi eligazítást.

2023. máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
O.K. Köszi, mindenképpen bemegyek. :)
2023. máj. 20. 20:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!