Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a helyzet akkor, ha van...

Mi a helyzet akkor, ha van egy 14 éves lány (cseh), vagyok én (18 éves), és összejöttünk? A beleegyezési korhatár Csehországban 15, de itthon 14?

Figyelt kérdés
Mit lehet ilyenkor tenni? Most itt tartózkodik a lány, de nyáron visszamegy az országába? Ilyenkor én büntethető vagyok, vagy hogy működik ez egyáltalán?
2023. ápr. 28. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Akkor még egy évig csak nálunk lehettek együtt.
2023. ápr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy vicc jutott erről eszembe.

2 fiatal egy kihalt utcában üldögél egy autóban éjjel 2-kor.

Meglátja őket egy rendőr járőr, bekopog az ablakon.

- Hány évesek maguk?

- Én 18, a lány 13.- mondja fiú.

- És mit csinálnak itt éjnek idején?

- Csak üldögélünk, várakozunk.

- És mire várnak?

- Hogy a barátnőm betöltse a 14-et, még 1.5 óra.

2023. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk én elvi okokból nem feküdnék le 1 általános iskolás gyerekkel xd. Egy 14 éves még szó szerint gyerek. Ilyen korban rengeteget számít 1-2 év minden tekintetben.
2023. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Konkrét szex nincs, csak minden más... Ami szerintem túlmegy a beleegyezési korhatáron.
2023. ápr. 28. 12:21
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Mondjuk a cseh lány apja helyében kiakadnék, hogy 14 éves korában már dugni akarod a lányomat. Törvény ide vagy oda, kerek-perec eltiltanálak a lányomtól.
2023. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mit számít az? Gondolom be van kamerázva a szobád
2023. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Annak az országnak a törvényeit kell betartani, ahol tartózkodsz.

Ha meg éppen sehol se (tengeren, nemzetközi fizeken), akkor azon országét ahol kikötsz (vagy ahonnan indultál, már nem tudom).


Ha pl egy 18 éves amerikai itt cigit vesz, nem bűntetik meg, ha hazamegy, hiába hogy az USA-ban 21 évesen vehetne csak. (s a boltost se aki kiadta neki) Ugyanígy ha hollandiában elszívsz egy vicces cigit, nem csinálnak veled semmit itthon, ha hazajössz.

2023. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Mi van akkor, ha egy olyan országban jövök össze egy magyar lánnyal, aki elmúlt 14, de az adott országban előírt korhatárt még nem töltötte be?
2023. ápr. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8


Gondolkozz kicsit logikusan.


Ha elmész külföldre s pont egy másik magyart rabolsz ki, az hol fog feljelenteni? Ott ahol mindketten laktok, ahol történt az eset, vagy visszajön ide, még akkor is ha esetleg a világ másik felén laktok?

Az ottani rendőrség megy ki hozzád, mert ők kezelik az ügyet, vagy 2 magyarhoz hívatnak magyar rendőröket?

Bírónak is direkt rendelnek egy magyar bírót? Vagy az ottani bíró külön még megtanulja a magyarországi jogszabályokat is? Vagy úgy hoz ítéletet, mint ahogy azt az elmúlt 10 évben is tette, mikor rablásos esete volt?



Bár azt is megemlíteném, hogy ilyen esetben az is fontos, hogy a sértett fél (vagy a gondviselője) érzi-e úgy, hogy tenni is kell valamit. Mert ha senki se tesz feljelentést, s nem is kürtölitek szét a világba, nem lesz semmi.

Pl ha 18 évesen járni kezdtél még itthon a 14 évessel, együtt vagytok már x hónapja, a szülei is tudják, hogy már szexeltek, ha meg nem, már gondolják, de belenyugodtak, mert semmi illegálisat nem követtél el. Ők kiköltöznek külföldre munka miatt, s te is oda mész egyetemre, hogy ne váljatok el, s mert megteheted. Ha ugyanúgy folytatjátok a kapcsolatot, mint előtte, nem lesz belőle semmi, mert senki se tett feljelentést. Ha meg esetleg valaki rákérdez, egyöntetűen simán letagadjátok, hogy szexeltek. Ha ott ismertétek egymást meg, de nem problémáznak rajta a szülei, akkor se lesz semmi a dologból. (Én is 18 évesen lányként szinte összejöttem egy 14 éves fiúval. Vagy a 18 éves beleegyezési korhatárt egyenesen röhejesnek tartom.)

Ez amúgy családon belüli erőszaknál szokott baj lenni, mikor a bántalmazott fél tenni valamit, még akkor is, ha egy külsős már elindított valamit. Ha még meg is kérdezik, fél a bántalmazó ellen vallani, mert fél a következményektől, ha meg ő nem vall, nem lehet csinálni semmit.

2023. ápr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Annak az országnak a törvényeit kell betartani, ahol tartózkodsz."

Hát pont nem...


Btk. 3. § (1) A magyar büntető törvényt kell alkalmazni


a) ...


b) ...


c) a magyar állampolgár által külföldön elkövetett olyan cselekményre, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény.

2023. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!