Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha zárat cserélek az albérletb...

Ha zárat cserélek az albérletben,akkor a tulajt erről értesítenem kell és kulcsot biztosítani a számára. Ez mennyire törvényes?

Figyelt kérdés
Ez mennyire törvényes dolog? Ha lecserélem a zárat,de nem adok kulcsot a tulajnak akkor megüthetem a bokám?
2023. máj. 10. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem.

Nincs joga bejárkálni nélküled.

2023. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem.

Simán kicserélheted a zárat és nem vagy köteles neki kulcsot adni hozzá. Egyetlen feltétel: kiköltözéskor vissza kell állítanod az eredeti állapotot. Elvárás az is, hogy ne maradjon nyoma az ajtón a zárcseréknek.

A tulaj ne akarjon bemenni akkor, amikor te nem vagy otthon (feltéve, hogy az egész lakást kibérelted). Egyeztetett időpontban kell időnként biztosítanod lehetőséget a lakás megtekintésére.

2023. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%

igen, értesíteni kell. Ugyanis tűz, vagy betörés esetén mindenképpen be kell jutni.


Elegendő a kulcsot egy lezárt borítékban a kezébe nyomni. Nem sérül az egója.

2023. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Oké,de ahogy kicserélem a zárat,akkor értesítenem kell,majd odaadni a kulcsot neki? Akkor mi a franc értelme a zárcserének?

Nem egyszer volt hogy random bement a tudtom nélkül a lakásba

2023. máj. 10. 10:18
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

3-as hülyeséget ír.

Tűz vagy betörés esetén téged kell értesíteni, te meg beengeded őt, ha szükséges.

2023. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
A lakónak ugyan megoldásként eszébe juthat kicseréltetni a zárat, de ezt az ügyvéd szerint nem teheti meg:- A legtöbb szerződésben rögzítésre kerül, hogy a bérlő a tulajdonos beleegyezése nélkül nem végezhet javítási és átalakítási munkálatokat a bérleményben, ez vonatkozik a zárcserére is, tehát ha erről egyeztet a tulajdonossal, akkor cseréltethet zárat.
2023. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6: idézet volt innen: [link]
2023. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

" - Bemehet a lakásba a tulaj, ha a lakó nincs otthon?


- Nem. Nagyon rendkívüli esetek felmerülhetnek, amikor nincs idő értesíteni előzetesen a bérlőt, és az eset azonnali elhárítást igényel, például tűzeset, csőtörés esetén, de természetesen itt is elvárható a tulajdonostól, hogy haladéktalanul értesítse a bérlőt. Ilyen eseteket leszámítva előzetes értesítés nélkül a tulajdonos nem jogosult bejárni a lakásba.


A bérbeadó ugyanakkor nincs kizárva a lakásból. Természetes és érthető igény a részéről, hogy lakása állapotát időről időre ellenőrizze. Ehhez az ügyvéd szerint joga van:


- A Lakástörvény feljogosítja a tulajdonost, hogy a rendeltetésszerű használatot, valamint a szerződésben foglalt kötelezettségek teljesítését évente legalább egyszer vagy a szerződésben meghatározottak szerint évente több alkalommal - a bérlő szükségtelen háborítása nélkül - ellenőrizze.

kep3 (2)

Fotó: Ziga Plahutar / Getty Images Hungary


- Bármikor ellenőrizhet a tulaj?


- A bérbeadó nem állíthat be bármikor, hanem a bérlőnek alkalmas, előre egyeztetett időpontban mehet. A bérlőnek ilyenkor biztosítania kell a lakásba történő bejutást, és köteles tűrni az ellenőrzést.


Itt is érdekes, hogy mi van a szerződésbe írva, mert ha olyan tartalmú, amiben rögzítésre került, hogy minden hónapban odamehet ellenőrizni a tulajdonos, akkor azt teljesítenie kell a bérlőnek, de emiatt is szükséges már a bérlés előtt egyeztetni a feltételeket, illetve amennyiben a bérlő olyan szerződést kap, ami számára nem megfelelő, akkor kérni a feltételek módosítását - mondja dr. Dobozy Lilla."

2023. máj. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Lófhaszt sem ér a törvény a szerződés, a jogrend egy külön papiron létező dolog a valóság meg tényként teljesen eltérő jelenség . A hazai komcsi jogrend kiskapukat tömény nonszesz jegyzet . Ezert megtámadható maskent értelmezhető felmentest kap aki beismeri tettét majd visszamondja a vallomast az ártatlant kihozzák bűnösnek. Lehet játszani a demokraciat utánozni a fejlett rendszert ami a média lead , marad a primitívség .
2023. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ne "zavarodjatok meg" ennyire a jogokon.

A birtokjog erősebb a tulajdonjognál. Éppen ezért nehéz a kellemetlen albérlőket kitenni.

Amikor a bérleti szerződés érvényes, akkor a bérlő kicseréltetheti a lakás zárjait, de -mint ahogyan írták-,azt őrizze meg és amikor lejár a bérlet és kiköltözik köteles az eredti állapotot( vagyis a régi ajtózárat) visszaszerelni.

A lakártulajdonos kikötheti azt hogy x időszakonta szigorúan a bérlővel egyeztetett időpontban szemrevételezheti a lakás állapotát és az esetleges agályokat közölheti. A bérleményben ami tiltott vagyis a tulajdonossal kötelező egyeztetni, az a szerkezeti alakítás.

Arendkívüli esemény kárelhárítás pl a lakó érdeke aminek költségét viszont pl lelakhatja...

2023. máj. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!