Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Telekhatáros építkezésnél...

Telekhatáros építkezésnél köteles vagyok-e megengedni a szomszédomnak, hogy az én telkem rovására szigetelje le a házát?

Figyelt kérdés

A telkek nagyon keskenyek, a házak az oldalsó telekhatárra vannak építve. Az oldalkert is nagyon keskeny, sikátorszerű emiatt. Most viszont a szomszédom kitalálta, hogy leszigetelné a házát, ami azt jelentené, hogy az én telkemből elvéve tíz centit bedrájvitolná a házát. Én ezt viszont nem akarom, mert amikor hátraállok a kertbe kocsival, így is alig férek el. Szerinte én ezt tűrni vagyok köteles. Szerintem meg nem, mert ezen az alapon akkor fél méter vastag szigetelést is rakhatna az én kertemben. Nem vagyunk jó viszonyban, a múlkor is megfenyegette a vendégemet, hogy megveri, mert véletlenül az ő háza előtt állt meg, ami ugye közterület. Mondtam neki, hogy vegye meg tőlem azt a tíz centit, és akkor megcsinálhatja. Ő persze sokallotta az árat, de nekem az annyit ér, mert rettentően megnehezítené az életem, ha keskenyebb lenne az oldalkert, de ha nem tetszik, nem kötelező szigetelni. Azóta is pattog, de én már lesz.rom, nekem nem fontos.

Kérdésem, hogy most kinek van igaza? Tényleg köteles vagyok eltűrni, hogy szigeteljen? Mert az tudom, hogy ha javítania kell, vagy mondjuk újravakoná, akkor köteles vagyok tűrni, de ez esetben ennél többről van szó, hiszen minimálisan ugyan, de kisebb lenne a telkem is.



2023. ápr. 2. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Természetesen.
2023. ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

"Szerintem meg nem, mert ezen az alapon akkor fél méter vastag szigetelést is rakhatna az én kertemben"


Nem rakhatna. Ezt a szabályt is rosszul tudod. Negyven ősmagyar centimétert lóghat át a telkedre, nem ötvenet.

2023. ápr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
10 cm szigetelés igazából 12 cm lesz a ragasztó és a szín miatt.
2023. ápr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Mindegy, belefér.
2023. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles megengedni.

OTÉK 35.§:

"(8) Az utólagos hőszigetelés és homlokzatburkolás

(...)

c) az oldalhatárra kiépített épület esetében a szomszéd ingatlan tulajdonosának hozzájárulása esetén a szomszéd ingatlanra átnyúlhat"

[link]

Azaz, a te hozzájárulásod nélkül nem lehet. Viszont a szomszéd perelhet téged emiatt, ha nem egyezel bele. De az lényegesen többe fog kerülni neki, mint ha kifizet. Még ha mindenképpen pereskedni akar is, akkor is a legrosszabb, amit téged érhet, az az ítélet lesz, hogy megfelelő összeg ellenében hozzá kell járulnod.

Ez a cikk pont erről a témáról szól:

[link]

2023. ápr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!