Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Távfűtés melegvízzel kapcsolat...

Távfűtés melegvízzel kapcsolatos problémával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Főtáv állítja elő a lakásomban a melegvizet is a fűtés mellett.

A fűtés annyiba kerül amennyi, költségmegosztókkal valamennyire elosztják a lakók között.

A kérdésem inkább a melegvízre vonatkozik. Van a számlán egy melegvízkészítési díj tétel is. Ez egy fix összeg ami elég magas, de 0m3 melegvizet használok mert nem lakok a lakásban jelenleg. Gondoltam, hogy a háznak van egy főmérő órája hasonlóan a fűtéshez és azt osztják el a lakások között, de felhívtam a távhőt és nincs ilyen. Egyedileg mérnek minden lakást amit a közös képviselő jelent le a melegvízórák alapján.

Így mivel nem lakok ott a vízművek felé fizetek 0m3 vízdíjat, ez oké. A távhő felé pedig kellene fizetnem 0ft vízfelfűtés díjat. Ezzel szemben fizetek havi 6e ft vízfelfűtési díjat ami a teljes számla közel fele.

Felhívtam a távhőt, hogy miért ilyen magas ez az összeg (több mint a fűtési díj) , akkor mondták , hogy havi 10m3 van bejelentve a lakáshoz. Ezt a közös képviselet jelenti le minden hónapba.

De az óra alapján 0m3 kellene nekik és már 1 éve ez így megy csak most vettem észre. A távhő állítása szerint is 0m3 kellene lennie de én nem jelenthetem le csak a közös képviselet. Ilyenkor mit lehet tenni? Illetve az eddigi túlszámlázást ki fogja megtéríteni?


2023. márc. 21. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Hát hívd fel a közös képviselőt és kérdezd meg, hogy mizu van. Lehet nem nézegeti ő minden hónapban az órákat, csak bejelent egy átlagot, aztán majd az éves leolvasáskor úgyis korrigálják.
2023. márc. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tenni? Jó kérdés. Attól függ milyen a jogi érzéked és milyen a közös képviselő szemlélete.

Első gondolat, hogy négyszemközt kéne tisztázni, miért ilyen a helyzet. Gyanítom, hogy ez nem fog sikerülni, márpedig akkor csak a költséges és bizonytalan, hosszú harc marad. Tehát másodikként, minden létező dokumentumot (Alapító Okirat, SZMSZ - itt főleg a fizetési módszerek, algoritmusok, jogszabályi rendelkezések. A szabálytalanságot dokumentálni, földhivataltól hiteles tulajdoni lapot kérni, majd az egészet a kerületi jegyzőhöz továbbítani, szabálytalanság megszüntetési kérelemmel. Ha a jegyző rendes és igényes, felhívja a közös képviselőt a jogszabályok betartására. Ha nincs reakció, végső soron törvényességi bírósági eljárást kezdeményez. He ez nem megy, akkor magad teheted ugyanezt. Minden költséget megfinanszírozol, ha nyersz, a vesztes fél (közös képviselő) fizeti neked vissza.


De ez kemény derbi. Kérj tanácsot szakembertől és vele kezdeményezz megegyezést a közös képviselővel. Különben minden így marad az idők végezetéig. Vagy míg el nem cseréled a lakást.

2023. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet kérni szerintem a hideg és melegvízfogyasztásra is szolgáltatás felfüggesztést, ha van óra, egyéni szerződés. Aztán ha x idő múlva visszamész, akkor lehet a felfüggesztést leállítani.
2023. márc. 22. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy végső esetben feljelentem az eladót akitől pár éve vettem, hogy nem tájékoztatott arról , hogy nem az órák alapján van az elszámolás.
2023. márc. 22. 10:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát tudja a fene, hogy ez mennyire lenne tanácsos, lehet, hogy buknád.


Kérdés:

Nem-e arról van szó, hogy az óra hitelessége lejárt, stb. Annak intézése ugyanis a te ügyed, csakúgy, mint a fogyasztók átírása.


Talán érdemes lenne elolvasni az Alapító okiratot, SZMSZ-t, a határozatok könyvét mindenféle pereskedés előtt, hogy előbb tájékozódj.


Ill. az is szokás, hogy évente történik egy leolvasás, és az előző leolvasás alapján számítják ki a díjat elosztva 12 részre. Aztán a következő évben amikor majd alig lesz fogyasztás, akkor is ilyen kevés lesz, ha amúgy már tízen laktok ott.

2023. márc. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és a fentieken felül a társasházi törvényt is olvasd el, és úgy általában érdeklődj a szolgáltatónál, hogy is van ez.
2023. márc. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hol lehet ezeket a papirokat beszerezni?
2023. márc. 22. 21:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Közös képviselő. Mondjuk, ha bármi gondod van, akkor is nála kéne intézkedni, talán vele kéne tisztázni, hogy mi van a számlázással is.

A társasházi törvény meg fent van az interneten, barátod a google.

2023. márc. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Reméljük átadja, elég bunkó a tag. Megpróbálom bekérni az iratokat. Legroszabb esetben ügyvéddel.

Most még arra gondoltam, hogy írok minden lakónak szórólapot, liftbe plakátot , hogy mindenki ellenőrizze a számláit mert a közös képviselet sikkaszt a saját érdekében. Hátha a nyomás hatására feladják magukat.

2023. márc. 23. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!