Távfűtés melegvízzel kapcsolatos problémával mit lehet kezdeni?
Főtáv állítja elő a lakásomban a melegvizet is a fűtés mellett.
A fűtés annyiba kerül amennyi, költségmegosztókkal valamennyire elosztják a lakók között.
A kérdésem inkább a melegvízre vonatkozik. Van a számlán egy melegvízkészítési díj tétel is. Ez egy fix összeg ami elég magas, de 0m3 melegvizet használok mert nem lakok a lakásban jelenleg. Gondoltam, hogy a háznak van egy főmérő órája hasonlóan a fűtéshez és azt osztják el a lakások között, de felhívtam a távhőt és nincs ilyen. Egyedileg mérnek minden lakást amit a közös képviselő jelent le a melegvízórák alapján.
Így mivel nem lakok ott a vízművek felé fizetek 0m3 vízdíjat, ez oké. A távhő felé pedig kellene fizetnem 0ft vízfelfűtés díjat. Ezzel szemben fizetek havi 6e ft vízfelfűtési díjat ami a teljes számla közel fele.
Felhívtam a távhőt, hogy miért ilyen magas ez az összeg (több mint a fűtési díj) , akkor mondták , hogy havi 10m3 van bejelentve a lakáshoz. Ezt a közös képviselet jelenti le minden hónapba.
De az óra alapján 0m3 kellene nekik és már 1 éve ez így megy csak most vettem észre. A távhő állítása szerint is 0m3 kellene lennie de én nem jelenthetem le csak a közös képviselet. Ilyenkor mit lehet tenni? Illetve az eddigi túlszámlázást ki fogja megtéríteni?
Tenni? Jó kérdés. Attól függ milyen a jogi érzéked és milyen a közös képviselő szemlélete.
Első gondolat, hogy négyszemközt kéne tisztázni, miért ilyen a helyzet. Gyanítom, hogy ez nem fog sikerülni, márpedig akkor csak a költséges és bizonytalan, hosszú harc marad. Tehát másodikként, minden létező dokumentumot (Alapító Okirat, SZMSZ - itt főleg a fizetési módszerek, algoritmusok, jogszabályi rendelkezések. A szabálytalanságot dokumentálni, földhivataltól hiteles tulajdoni lapot kérni, majd az egészet a kerületi jegyzőhöz továbbítani, szabálytalanság megszüntetési kérelemmel. Ha a jegyző rendes és igényes, felhívja a közös képviselőt a jogszabályok betartására. Ha nincs reakció, végső soron törvényességi bírósági eljárást kezdeményez. He ez nem megy, akkor magad teheted ugyanezt. Minden költséget megfinanszírozol, ha nyersz, a vesztes fél (közös képviselő) fizeti neked vissza.
De ez kemény derbi. Kérj tanácsot szakembertől és vele kezdeményezz megegyezést a közös képviselővel. Különben minden így marad az idők végezetéig. Vagy míg el nem cseréled a lakást.
Hát tudja a fene, hogy ez mennyire lenne tanácsos, lehet, hogy buknád.
Kérdés:
Nem-e arról van szó, hogy az óra hitelessége lejárt, stb. Annak intézése ugyanis a te ügyed, csakúgy, mint a fogyasztók átírása.
Talán érdemes lenne elolvasni az Alapító okiratot, SZMSZ-t, a határozatok könyvét mindenféle pereskedés előtt, hogy előbb tájékozódj.
Ill. az is szokás, hogy évente történik egy leolvasás, és az előző leolvasás alapján számítják ki a díjat elosztva 12 részre. Aztán a következő évben amikor majd alig lesz fogyasztás, akkor is ilyen kevés lesz, ha amúgy már tízen laktok ott.
Közös képviselő. Mondjuk, ha bármi gondod van, akkor is nála kéne intézkedni, talán vele kéne tisztázni, hogy mi van a számlázással is.
A társasházi törvény meg fent van az interneten, barátod a google.
Reméljük átadja, elég bunkó a tag. Megpróbálom bekérni az iratokat. Legroszabb esetben ügyvéddel.
Most még arra gondoltam, hogy írok minden lakónak szórólapot, liftbe plakátot , hogy mindenki ellenőrizze a számláit mert a közös képviselet sikkaszt a saját érdekében. Hátha a nyomás hatására feladják magukat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!