Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kotyogó kávéfőzőt elég melegví...

Kotyogó kávéfőzőt elég melegvízzel elmosni?

Figyelt kérdés
Ha a kotyogó kávéfőzőbe főzünk kàvét, azt minden használat után célszerű elmosni. Viszont azt hallottam, hogy nem kell mosogatószer hozzá, mert a kávé nem romlandó, mint a tej, hogy mosogatószerrel érdemes elmosni a tejes edényeket, hanem a kávéfőzőt elég sima melegvízzel is jól kimosni és rendben van. Mert a mosogatószer károsíthatja a kávéfőzőt. Igaz ez?

2023. febr. 6. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
A kávé kissé zsíros, szerintem rendesen el kell mosogatni.
2023. febr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már azt is hallottam, hogy ne csapvízből főzzük a kàvét, mert vízkövesíti a kávéfőzőt, hanem szénsavmentes àrványvízből.
2023. febr. 6. 22:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit legutóbb vettünk kotyogós, annak a termékleírásában azt írták, hogy mosószer nélkül, csak tiszta vízzel mossuk el. Én is elôször hallottam, de azóta így csináljuk. Bár szerintem mindegy.
2023. febr. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ásványvíznek jellemzően magasabb az ásványianyag tartalma, mint a csapvíznek, de ezt te magad is leellenőrizheted, mert a mérési adatok publikusak. Ne hagyd magad átverni. Az első válaszoló egyébként igazat mond, de a kávézsír rosszat tulajdonképpen nem okoz, így rajtad múlik, hogy elmosod-e rendesen.
2023. febr. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Hát...Erről anyósom jut eszembe, aki vagy 20 éve ugyanazt a filteres kávéfőzőt hasznalta. Olyan fura íze volt a kavenak mindig, sokszor rosszul is lettem utána. Aztán rajottem miert: simán csak vízzel kioblitette a kancsó, sosem mosta el rendesen. Az a mocsok, ami kijott belőle, amikor bele nyomtam egy kiló zilversodat meg a forró vizet.... A kávé zsíros, az lerakódik, sima vízzel nem lehet elmosni
2023. febr. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kiöntő részét 3 hetente melegvizes mososzódás és hidegzsíroldós ázas után kimosom . A víztartályt ecet vizkőoldó tisztitja . A szerkezet szűrőkorongja hónapok múltán is eltömődik , azt áztatás után kefével tűvel érdemes lyukasztgatni , bírja nem kell cserélni . .
2023. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!