Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vesten star condens kazánom...

Vesten star condens kazánom van, olyan, ami melegvizet is csinál, de nem tároló rendszerű, hanem átfolyós. Nem vagyok megelégedve a melegvízzel, kérlek, aki ért hozzá, segítene, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
2 szintes a ház. A földszinti részen van egy 20 m2-es lakrész, saját termosztáttal, külön lehet a fűtést szabályozni.A kazán is itt van egy nagy, fűtetlen térben, csak a csövek hulladékhője fűti, kb 13-16 fok itt az átlaghőmérséklet.A kazán kéménybe van kötve. Úgy van a melegvízellátás megoldva, hogy egy 100 literes villanybojler (nincs bekötve sem elektromosan, sem vízoldalról)a puffertartály,tehát, ha megnyitom a melegvízcsapot, akkor a tartályban lévő víz jön a csapból, és helyére a kazán csinál új melegvizet.De sajnos csak ritkán vagyunk otthon, ezért nem elég meleg a melegvíz, illetve eleinte igen, aztán gyorsan csökken a hője. Ha kicsit elzárom a csapot, (amúgy is így szoktunk zuhanyozni)megint forróval indul, aztán gyorsan kihűl,gondolom, ahogy kezdi bekeverni a tartályban lévő nem túl meleg vizet. (kb 3 naponta vagyunk otthon)Nem tudom, mi lenne a jobb megoldás: rá lehet-e kötni ezt a puffertartályt vízbekötés nélkül(hiszen a víz a kazánon keresztül jön)a villanyra, vagy jobb lenne-e kiiktatni? Nem túl nagy a távolság a felhasználási helyig: Az emeletre kb 3, a földszinti lakrészig kb 6 m.

2021. dec. 30. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A probléma az hogy kihül a vized a bojlerben mert egy átfolyó rendszerű kombi melegvizével táplálsz egy sima bojlert.Mire igazán melegvizet csinál a cirkó addig lehet el is zárod a csapot.

1megoldás: cirkulációs szivattyú beépítése a kazán és a bojler közé.

Úgy kell bekötni mintha cirkulációs vezetéked lenne.

2.megoldás:Minden marad így csak a bojlert elektromosan is bekötöd.

2021. dec. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Mivel a kazán átfolyós rendszerbe csinál melegvizet, akkor víznyomás indítja be a kazánt; ha jól értem, mivel csapkinyitásra fűt. Ide nem tudsz cirkulációs vezetéket kialakítani.

Vagy direktbe kötöd a kazánt a villany bojler kiiktatásával, vagy a villany bojlerbe lévő vizet elektromosan hőntartod.

2021. dec. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2-es Miért is nem lehet?

A bojler kilépő melegvíz vezetéke kap egy elágazást amiröl a szivattyú megszívja a bojlert.(visszacsapó szelep a T után hogy csak a bojlert forgassa meg cirk. szivattyú)

Ezután a curulációs vezetéket bekötöd a kazán hidegvíz betápjába de itt a T elé teszel egy visszacsapó szelepet.(vagy még azt sem kell)

2021. dec. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Látni kéne azt a bojlert hogy van pontosan bekötve. Ha hőcserélős, indirekt fűtésű, akkor a vezérlésen álltani kell, hogy magasabb hőfokra fűtse fel vagy magasabb hőmérsékleten kezdjen visszafűteni. Ami a HMV hőmérsékletét illeti, ha sok a cső, akkor lehűti az áramló HMV, és ezért a csap megnyitásakor langyos víz folyik a csapból, ha nincs cirkulációs vezeték ez így normális. Ha a tároló indirekt tartály, akkor a melegvíz helyére 3-5 fokos hidegvíz áramlik be használat közben, ami gyorsan csökkenti a HMV hőmérsékletét. Nyáron ez kevésbé érzékelhető, mert akkor 6-10 fokkal magasabb a bejövő víz hőmérséklet.
2021. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Ha átfolyós a kazán egyàltalán nincs értelme a közbeiktatott tárolónak. Hisz az átfolyós korlátlan meleg vizet ad. Tényleg nem tudom mi értelme a nálad talàlható megoldásnak. Talàn annyi értelme van hogy így használhatatlan.
2021. dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
3# mert nincs nyomásesés, amit a csáp kinyitása produkál. Valamint hova akarod visszacsatolni. Az átfolyós rendszeren be hideg, ki meleg.
2021. dec. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy kombi cirkóba nem a nyomás esés miatt vált át a kazán melegvíz készítésre.

Áramlás érzékelő van benne.

2021. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ú, tényleg, hirtelen kevertem a sima átfolyóssal.
2021. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eleinte nem jöttem rá, hogy a megváltozott (alacsonyabb) használat miatt vannak gondok, így azt hittem, hogy biztos vízköves lett a rendszer, ami miatt kevés víz fér a tárolóba talán, ezért, vízkőmentesítést végeztettem, ami egyáltalán nem hozott javulást, csak sokáig irtó büdös volt a melegvíz.Átgondolom, amit javasoltatok.
2021. dec. 30. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!