Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Etikus és magyarázható hogy...

Etikus és magyarázható hogy érettségit igénylő állásban kettő diplomás eltérő bért kap épp a diplomára hivatkozva, noha mindkettőnek van de csak az egyiknél veszik figyelembe?

Figyelt kérdés

Ügyintézői állás, az állás betöltésének feltétele érettségi.

Dolgozik benne kettő diplomás. AZ egyik magasabb bért kap arra való hivatkozássla hogy diplomás. NA de a másik is diplomás!


Ráadásul a bért soha nem a végzettség szabja meg, hanem az adott munkához elvárt végzettség! Hiába van a takarítónőnek akadémiai nagydoktorija, nem kap többet mint amelyik takarítónak csak 8 elemije van, hiszen a munkához a 8 elemi elég.


Miért van az hogy tök azonos munkakörben az egyik diploma számít, a másik meg nem, mikor eleve csak érettségi az elvárás?


Most akkor vagy számítson mindkettőnél a diploma vagy egyiknél se!


2023. febr. 10. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hivják szabad piacnak. Nem az etika dönt, egyik cég sem etika alapján vesz fel embert, vagy ad bért, hanem, kiben lát több potenciált.
2023. febr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Ezt hivják szabad piacnak. N"


Már bocs, de PONT Hogy nem szabad piac, mert közszféra, nem versenyszéra, ahol is a bért a bértáblás besorolás szabja meg, a besorolhatóságot meg a munkakörhöz szükséges végzettség adja.


Ld a Kjt. vonatkozó passzusa. AMit a munkáltató művel, az Kjt-vel ellentétes. Persze akkor mi van, semmi, amikor egy településen letöltendőre ítélt polgármester ül a polgármesteri székben miközben a jogszabály szerint a letöltendő büntetés azonnali hivatalvesztést von maga után.

2023. febr. 10. 08:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem mindegy, hogy a diplomának van-e köze a betöltött munkához vagy abszolút nincs.


Tudod, nem mindegy, hogy tájépítész vagy számítástechnika diplomával kezdesz programozni.

2023. febr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Mondjuk nem mindegy, hogy a diplomának van-e köze a betöltött munkához vagy abszolút nincs.“


Abszolút nincs LE IS ÍRTAM.

Betanított ügyintézői munka, elvárás egy érettségi Word Excel és csá. Adatbevitel lényegében. Semmiféle diploma nem releváns, még az érettségi se nagyon kellene.

Így mindegy is kinek milyen diplomája van.


És tessék mégse mindegy.Csókosság?

2023. febr. 10. 09:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez akkor csókosság. Onnantól kezdve, hogy csak érettségi kell az álláshoz, minden diplomáért járó extra pénz kegy.
2023. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nem igazságos, közigazgatásban dolgoztam közmunkában gazdasági osztályon közgazdász diplomával. Mégis

a semmi szakirányú, csak sima érettségivel rendelkező csókos közalkalmazott, aki sok dologban nem volt képben (ki is segígette az ember) vitt haza több, mint dupla annyi fizut.

2023. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"közmunkában "


Na de ha közmunkában akkor jó hogy nem kaptál többet.. de az én esetem nem közmunka.

2023. febr. 10. 11:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Van ám diplomás közmunkás is.


Amúgy a bértábla a minimum amit adni kell, de a munkáltató adhat többet is.Kevés helyen szoktak, de pl. nekem 2 barátnőm is többet kap, mint bértábla alapján kapnia kellene.Régen pár évet voltam én is közalkalmazottiban, én is eggyel többet kaptam.


Ne háborogj ezen, ez van, ki mit harcol ki magának.Most versenyszférában vagyok itt meg megy,hogy mert 5 éve van itt annyit kap, mint aki 15.

2023. febr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!