Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most komolyan preparált...

Most komolyan preparált medvebőr tartásához engedély kell?

Figyelt kérdés

Ezen a híren akadt fenn a szemem:

[link]


Mikor 13 éve megvettem a lakásomat, az előző tulaj a nappaliban ott hagyott egy ilyet, mondván neki nem kell, de eredeti medvebőr. Mivel nekem nem volt szükségem rá, ment a lomtalanításra. Most akkor kvázi ő is meg én is bűncselekményt követtünk el? Vagy hogy van ez? Nekem ez teljesen új infó.



2023. jan. 31. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mivel nem a tied volt és már évek óta nincs is a birtokodban, mégis mi a kérdésed?

Valaha valami történt amiről rajtad kívül senki nem tud és senkit nem is érdekelt egy évtizede. Pont. Már vége volt az ügynek mielőtt egyáltalán ügy lehetett volna.

ott van a cikkben, hogy nem tudott felmutatni az illető semmiféle papírt ami igazolhatta volna a medvebőr meglétét, ezért lett vádolva TERMÉSZETKÁROSÍTÁSSAL, hiszen másképpen nem lehet medvebőrhöz hozzájutni, mint ha kiveszik belőle magát a medvét - azaz megölik.

neked ott van a papírod, hogy vetted a lakást, a medvebőr nem a tied volt, ennyi.

Más sem tud erről, hogy nem lehet simán medvebőrt tartani, de ettől még igaz a mondás, hogy a törvény nem ismerete nem mentesít a felelősség alól. Ha igazolod, hogy ne te szeretted a medvebőrt, akkor onnantól a másikat veszik elő, hogy neki honnan van. Ha bizonyítja, hogy a nagyapja lőtte mert vadász volt, vagy vette legálisan, akkor neki sincs egyéb dolga. de mivel a medvebőr már nincs sehol, a kérdés tárgytalan.

2023. jan. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak érdeklődés volt, de köszi a pontos választ :)
2023. jan. 31. 10:06
 3/7 anonim ***** válasza:
No ezen elgondolkodtam. Mi lenne, ha MOST vennék egy házat, ahol lóg a falon egy medvebőr, amit az előző tulaj otthagy, mondván neki nem kell. Akkor ugye vettem gyakorlatilag egy medvebőrt, ami tilos. Tartanak valamiért nálam egy házkutatást, ott a maci. Most akkor engem megmázsálnának érte? Érdekes.
2023. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ott van az első válaszban, hogy nem tilos medvebőrt venni. Pont, hogy medvét lőni tilos engedély nélkül, tehát tudd igazolni, hogy vetted azt a medvebőrt.
2023. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: Ok, no de ha nem tudod igazolni (mert nyilván nem), hogy legálisan elejtett medvéről van szó? Akitől megvetted az meg már sehol sincs? Most tekintsünk el a háztól, mondjuk egy vásárban vetted.
2023. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A jogszabálynak van egy hatályba lépési ideje.

Azon idő előtt tulajdonolt medvebőrre nem vonatkozik a tiltás, csak a későbbi beszerzésekre.

2023. jan. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom 13 éve érvényben volt-e ez. De tényleg mi van ha marad a maci és valami okból kifolyólag bejönnek a rendőrök?
2023. jan. 31. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!