Mit szóltok ehhez a netes lebuktatási taktikához? Preparált video címek - létezhet vagy csak kitaláció?
Csúnya bácsik csúnya videókat töltenek le a netről ami törvénytelen, mert kiskorúakat ábrázol X szituációban. A rendőrség jönne és vinné el a csúnya bácsikat, de nem tudja mert toron keresztül, vpn-en keresztül töltenek.
És az ötlet: tegyünk ki a netre a rendőrség által csali videókat, preparált címekkel.
Ne az legyen a video címe hogy „teen sex“ hanem az hogy teensex P9Dqv7vDdW3VasjL.
Mondjuk. élő ember nem ad ilyen címet egy videónak, egy random generált char sor.
És akkor csúnya bácsi letölt, nem lehet elkapni, mert toron keresztül tölt, de a töltés után lekapcsolódik a torról, és megnyitja a videót a gépén a jól ismert VLC, Media player és hasonló appokkal.
Azok meg mind netképesek a frissítés miatt.
A rendőrség meg szövetkezik a VLC készítőivel (mondjuk) hogy ha valaki egy abszurd nevű P9Dqv7vDdW3VasjL videót megnyit, küldjön el a háttérben egy user pattern attentiont. IP címmel stb... védelem nélkül mert ki használ egy vlc-t is vpn-en keresztül...
és csúnya bácsira rátörik az ajtót a rendőrök. és csúnya bácsi nem érti, hát nem véd meg a TOR?
Na ez egy létező módszer lehet?
Teljesen értelmetlen, amit írsz!
A rendörség (pontosabban a megfelelö szakemberek) némi munkával vissza tudják keresni az eredeti videók eredetét, nem kell ilyen idióta módon próbálkozni, (föleg semmi esetre sem teheti ki senki a netre a vidókat), sokkal jobb módszerek vannak a visszakövetésre!
Azt csak ostoba valakik gondolják, hogy kicsit játszik a készítö adataival és már el is tünt a neten.
"(föleg semmi esetre sem teheti ki senki a netre a vidókat"
ez HATALMAS tévedés töméntelen honey spot és jailbait video van a neten... a rendőrség által kitéve.... ezek olyan videók amelyek eleve már lebukott letöltők terjesztők állományából vannak....
ha a rendőrség kitenné X emberke pornóját, avval ilyen-olyan jogokat sértene
persze volt már hasonlóra esett, lett egy kis cirkusz utána, hogy rendben van-e vagy nincs
videó címben elrejteni ilyet, hülyeség van jobb módszer rá
másrészt, hamar kiderülne, ha ilyen kerülne bele bármibe is
persze az emberek nagyrésze informatikai analfabéta, eszébe se jutna mondjuk offline intézni a dolgát vagy más rendszert használni
egyébként ha lemaradtál volna, applenél van valami hasonló kezdeményezés:
(amit bizonyos okok miatt elhalasztották)
A neten a darkweben most bukott le egy bűnbanda mert egy dark web host provider nagyon jó áron tárhelyet adott nekik, és egy év után mikor már elég user gyűlt össze és ment a kereskedés a portálon (Silk road klón) nos akkor kiderült hogy a host provider kezdettől a rendőrség volt.
De olyan is volt hogy szuperbiztos AES mobilokat adtak el, és kiderült utólag hogy a hatóság volt az eladó...
Az alapötlet (honeypot) még oké is, de a spéci filenév nettó hülyeség. Amint az első illető lebukna ezzel, rögtön elterjedne a hír és mindeni átnevezné a fileokat letöltés után.
Nomeg, nem csak a VLC van és nem lehetne minden fejlesztőt bevonni, hogy mindenben benne legyen a kód, ami jelez.
"A rendőrség meg szövetkezik a VLC készítőivel "
Mivel a VLC nyílt forráskódú projekt, egyrészt eléggé valószínűtlen, hogy ilyenre vetemednének (az elveikkel szembe menne), másrészt könnyen felfedezhető lenne (sokan figyelik a forráskódot), harmadrészt fenáll a veszélye, hogy a hatóságok másra (például - finoman fogalmazva - "a fősodrattól eltérő vélemények" kiszűrésére) is használhatnák azt.
"ha valaki egy abszurd nevű P9Dqv7vDdW3VasjL videót megnyit, küldjön el a háttérben egy user pattern attentiont. IP címmel stb... védelem nélkül mert ki használ egy vlc-t is vpn-en keresztül..."
1. Nem csak VLC létezik. Van más alternatíva is.
2. Ha valaki annyira "tilosban jár", akkor paranoiásabb. Akár az egész forgalmát VPN-nen keresztül vezeti, kontrollálja, melyik alkalmazását engedi ki a netre. Vagy például pendrive-ról induló Tails OS-t használ.
"De olyan is volt hogy szuperbiztos AES mobilokat adtak el, és kiderült utólag hogy a hatóság volt az eladó..."
Az az Encrochat volt:
ahol a BQ Aquaris X2 telefonokat módosítottak, telepítették a saját operációs rendszerüket és üzemeltettek saját hálózatot.
Szóval nem a titkosításon bukott az egész, hanem hogy a bűnözők teljesen megbíztak az Ecrochatben és nem csak az üzenetek küldését hanem a telefonjaik operációs rendszerét is egy (nem federált) központi rendszerre bízták.
#8: A Symantec nem túl bőbeszédű leírása
alapján itt nem a VLC Media Player forráskódjába/hivatalos telepítőjébe tettek megfigyelőszoftvert, hanem a Microsoft Exchange levelezőszervert támadták, majd - a leírás szerint legalábbis nagyon úgy néz ki, hogy - a(z egyébként nem kompromittálódott) VLC Media Playert "ugródeszkaként" használva töltettek be egy káros dll-t. Kissé más dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!