Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törzstőke: Lehet szoftver is?

Törzstőke: Lehet szoftver is?

Figyelt kérdés

Rendelkezem egy olyan speciális Mesterséges intelligencia alapú szoftverrel, amit több hónapon át tartott kifejleszteni, illetve több százezer forintot fizettem különböző szabadúszóknak hogy bizonyos kisebb részleteket megcsináljanak belőle.


Amikor Magyarországon szeretnék egy céget indítani, mondhatom azt hogy ezt a szoftvert számítsák be mint törzstőke? Hogyan lehet azt megmondani hogy ez most X forintot ér?


2023. jan. 17. 01:02
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem egészen így megy.

Ha céget alapítasz, mondjuk egy kft-t, akkor az azt is jelenti, hogy a céged a tevékenységével kapcsolatban (legalább) három millió forintig vállal felelősséget a tevékenységével okozott kárért, vagy a hitelezői, munkavállalói felé, mint adós.

Ha történetesen a cégedet felszámolják, akkor neked a felelősséged, hogy az a szellemi, tárgyi apport (MI szoftver), amit a cégbe bevittél, érjen is annyit, ami a törvényi minimum (3Milla).

Ha ezt nem biztosítod, akkor sittre kerülhetsz.

2023. jan. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, de azt ki fogja megmondani hogy ennek mennyi az értéke? Lehet hogy pl időközben elavul, sebezhető lesz vagy akármi és így már nem fog annyit érni, így lehet hogy valóban 3m felett volt az értéke mikor a céget létrehoztam, de pár évvel később 2 rugó
2023. jan. 17. 12:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem azt pofázom, hogy ez a te felelősséged?
2023. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!