Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent ebben az esetben...

Mit jelent ebben az esetben az, hogy “büntetőjogi felelősségem tudatában”?

Figyelt kérdés

Megy a harc az óvoda és a gyermekorvos között, mert utóbbi szerint felesleges és időpazarló, hogy ők állítanak ki igazolást a gyerekek hiányzásáról sokszor csak orrfolyas esetén, és gyakran bemondásra. Az orvos közölte, hogy ok többet nem állítanak ki, igazolja ezt a szülő.

Az óvoda nemet intett, ragaszkodnak az orvosi igazoláshoz, és amíg nem éri el, amit akar, addig nyilatkozniuk kell a szülőknek büntetőjogi felelősségük tudatában, hogy a gyerek x ideje nem lázas stb.

Most nem foglalva állást az alapvitában kérdezem: ez ebben az esetben mit jelent? Ha kiderül, hogy mégis beteg a gyerek, akkor mi történik?



2023. jan. 14. 07:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint kaptunk egy ilyen körlevelet az igazgatótól egy csatolt kitöltendő nyilatkozattal.
2023. jan. 14. 07:50
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Semmit nem jelent. Magukat vedik bebiztositva hogy csak olyan gyerekek jarnak oda akik nem lazasok. Ha megis lazas lenne es masik gyerek elkapja semmi se tortenne, mosnak a kezeiket.
2023. jan. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt értem, csak ez a “büntetőjogi felelősségem tudatában” nélkül nem érvényes?
2023. jan. 14. 08:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A "büntetőjogi felelősségem tudatában" egy olyan kifejezés, amivel sokszor feleslegesen ijesztgetik azokat, akik nem értenek hozzá.

Ha valamit büntetőjogi felelősséged tudatában jelentesz ki, az azt jelenti, hogy tudod, mit hozhat maga után, ha hazudsz, tisztában vagy vele, hogy ennek akár büntetőeljárás is lehet a következménye, így jelented ki, amit kijelentesz.

Például ha egy autószerelő az olajcserére érkezett autó esetében azt veszi észre, hogy nem fog a fék, erről írásban tájékoztatja a tulajdonost vagy üzembentartót, aki büntetőjogi felelőssége tudatában veszi tudomásul, hogy a jármű abban a formájában nem alkalmas a közúti közlekedésre. Vagyis ha ő ennek ellenére hazamegy vele, mer' csak a szomszéd faluba' lakik, meg csak melózni jár vele két faluval arrább, meg külömbe' se szokott szágúdozni, akkor ezt úgy teszi, hogy a teljes büntetőjogi felelősséget ő vállalja. Vagyis ha sikerül elütnie az úton átszaladó Karcsikát, nem fog ujjal mutogatni a szerelőre, hogy nem szólt neki, hanem a büntetőeljárás során a neki felróható felelősséget teljes mértékben felvállalja.

A te nyilatkozatod is ilyen: kijelented, hogy a gyerek már egy hete nem lázas és ebben annyira biztos vagy, hogy ha mégis lenne jogi következménye (ami aligha lesz), akkor is kitartasz ezen álláspontod mellett. Nem kell tőle félni, nem fognak deresre húzni.

2023. jan. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Nem vagy orvos, csak egy laikus, nem tudhatod, hogy mennyire beteg a gyerek
2023. jan. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy az óvodát simán felnyomnám az oktatási ombudsmannál
2023. jan. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én nem félek, csak azért vagyok kiváncsi, mert szerintem az ovi vezetője kontroll mániás és sokszor elveti sulykot, és szerettem volna tudni, ez mit jelent ebben a konkrét esetben.

Köszi a válaszokat! (Asszem írok a körlevélbe neki válaszul és megkérdezem tőle.)

2023. jan. 14. 11:16
 8/9 A kérdező kommentje:
6: miért nyomnád fel?
2023. jan. 14. 11:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Kicsit más szemszögből is próbáljátok nézni! (Lehet lepontozni!!!).

Rengeteg szülő viszi be a gyerekét betegen, lázasan, lenyomva gyógyszerrel (a gyerek elmondja, hogy reggel gyógyszert kapott). Ilyenkor egy kisgyereknek otthon van a helye, pihennie kell, ágyban. Nem egy zajos, pörgős környezetben! Ráadásul körbefertőzve a többieket, gyerekeket, felnőtteket egyaránt.

Gondolom az igazgató ezt szeretné elkerülni. (Természetesen ilyen nyilatkozatot nem töltethet ki, de mi mást tehet?)

Én simán aláírnám, hiszen nem viszem úgyse lázasan, betegen, akkor mi bajom lehet belőle?

Nem beszélve arról, hogy egy csomó szövődmény is elkerülhető, ha időben ápolva van a gyerekem.

2023. febr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!