Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kutyám megsebesíti/megöli,...

Ha kutyám megsebesíti/megöli, ebben az esetben milyen felelősségem lett volna?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szomszéd festette a falat. Megbeszéltük, hogy egy adott időben a kutya előre lesz zárva. Az udvarunk hátsó felét le lehet zárni (legalább 2 méter magas kerítés), így hátul nyugodtan dolgozhatnak. Erre egyszer csak meghallom, hogy a kutyám őrülten ugat. Gyorsan kimentem, egy 20 év feletti srác áll a fal mellett, és a betonegyengető kézi lapáttal épp hadonászik (nem jut eszembe a pontos neve). Ez így viccesen hangzik, de a kutya 1 méterre sem volt tőle, bármelyik pillanatban támadhatott volna. A kapunk nem volt bezárva, de kivan táblázva, hogy harapós kutya. Más portájára nem megyünk be csengetés nélkül, ha meg is van beszélve valami, akkor is csengetek, jobb esetben bemutatkozok, engedélyt kérek személyesen is, vagy csak én gondolom így? Egyébként hátul létrával jártak át, ott voltak páran akkor is. Nem tudom mit gondolt, hogy majd rövidít? Egy ilyen miatt nagyon jó lett volna, ha bezárják megfigyelésre a kutyát, vagy elaltatják, utána gondolom még jól meg is büntetnek, nem?


2016. szept. 5. 11:42
 1/5 tetro ***** válasza:
Nem buntettek volna meg. A kutyat viszomt biztosan elvittek volna megfigyelesre.
2016. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem.

Nem a megbeszélt időpontban dolgoztak, így nem volt elzárva a kutya? Mert írod, hogy megbeszéltétek, hogy arra az időre elzárjátok.

Ha nem volt bezárva a kapu, akkor kimenet a kutya az utcára is??

Én már sajnos jártam így, hogy mentem békésen az utcán, aztán futott felém a nyitott udvarból a kutya.

2016. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem altatnak, nem büntetnek, nem viszik el a leírt esetben a kutyát. Még a harapás mértéke és a szitu, amiben történt, az is különböző fokozatokban szerepel az ÁVT-ben.

Mivel az emberek jó része simán bemegy egy nem zárt kapun, jobban járnál, ha zárnád azt a kaput.

2016. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2.: "Megbeszéltük, hogy egy adott időben a kutya előre lesz zárva." Adott időben dolgoztak, és a kutya előre volt zárva. Nem megkötve volt, hanem a hátsó részre nem tudott eljutni. A munkások pedig hátul létrán jöttek át. Azt a részt, ahol dolgoztak, le lehet zárni. Nem ment ki az utcára.


3.: "Mivel az emberek jó része simán bemegy egy nem zárt kapun, jobban járnál, ha zárnád azt a kaput." Én mindig zárni szoktam. Nekem ez alap, a család többi része hagyja "nyitva", csak nagyon ritkán zárják kulcsra, velük nem tudok mit csinálni.

2016. szept. 5. 12:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha meg volt beszélve hogy arra a lezárt területre nem mehetnek be, akkor nem büntethetnek meg!
2016. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!